ایام محرم 1398
1388/10/23 08:46:00
سرویس صحن
لاریجانی با اشاره به ترور استاد فیزیک دانشگاه تهران:

ملت ایران از دستاوردهای هسته‌ای خود صیانت می‌کنند

**رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمنان از ترور استادان هسته‌ای ایران بهره‌ای نخواهد گرفت، تصریح کرد: ملت ایران مستحکم‌تر از دستاوردهای هسته‌ای خود صیانت می‌کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در جلسه علنی روز چهارشنبه گفت: روز گذشته شهادت استاد گرانقدر دکتر "علی محمدی" ملت ایران را متاثر نمود.

وی افزود: ترور ناجوانمردانه فیزیکدان اتمی برجسته درد‌آور بود و به خانواده محترم ایشان و همکاران دانشگاهی تسلیت و تعزیت عرض می‌کنیم.

لاریجانی تصریح کرد: به فاصله چند ساعت یک گروه سلطنت طلب بی‌هویت که در آمریکا تحت سیطره سازمان جاسوسی این کشور روزگار می‌گذرانند طی اطلاعیه‌ای اقدام تروریستی را به گردن گرفتند.

وی ادامه داد: شاید سی‌.آی.ای و رژیم صهیونیستی تصور کردند که با این اطلاعیه بی‌سروته می‌توانند رد گم کنند.

رییس مجلس گفت: اطلاعات روشنی از چند روز قبل رسیده بود که سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی با همکاری CIA به دنبال علمیات تروریستی در تهران هستند.

وی افزود: شاید تصور می‌کردند باتوجه برخی مشاجرات داخلی مجال برای چنین اقداماتی یافته‌اند و می‌توانند هم اساتید دانشگاه‌ را نگران کنند و هم به کارهای تحقیقاتی هسته‌ای کشور لطمه وارد نمایند.

لاریجانی تصریح کرد: تمسک عجولانه ایالات متحده و رژیم صهیونیستی به چنین گروه بی‌هویتی به عنوان پوشش عملیاتی خود افتضاح جدیدی برای آقای اوباماست.

رییس مجلس خاطر نشان کرد: فرض کنیم شما توانستید خود را با اطلاعیه‌ این گروه بی‌هویت سرگرم نمایید، حالا در مقابل سوال دیگری قرار می‌گیرید که چرا این گروه تروریست را در ایالات متحده پذیرایی می‌کنید.

وی گفت: مگر سال‌ها فریاد مبارزه با تروریسم سر نمی‌دادید و چند جنگ را در منطقه ما با این ادعای دروغین تحمیل نکردید، پس چگونه کشور خود را لانه تروریست‌ها کرده‌اید.

لاریجانی خطاب به اوباما تصریح کرد: خیلی باید به حال شما تاسف خورد که از آن همه دعاوی انسان‌دوستانه و تغییرات، امروز همان چهره عقب‌افتاده جنگ‌طلبی و اقدامات تروریستی گذشته باقی‌مانده است.

وی متذکر شد: شما خوب می‌دانید این اقدامات کثیف از نظر عملیاتی سبک و ساده است و بد سرنوشتی را دراین حرکت ماجراجویانه برای خود آغاز کرده‌اید و عملاً اقدامات تروریستی را ترویج نموده‌اید.

رییس قوه مقننه یادآور شد: البته ایالات متحده از بدو پیروزی انقلاب اسلامی از همه روش‌ها در مقابله با ملت ایران استفاده نمود. از اقدامات جدایی طلبانه و کمک به گروه‌های تروریستی و جنگ تحمیلی در ابتدای انقلاب تا ماجراجویی‌های مختلف من جمله در مسئله هسته‌ای ایران.

وی خطاب به سران آمریکا اظهار داشت: در سال‌های اخیر هر آنچه توانستید در جهت سنگ‌اندازی در مقابل پرونده هسته‌ای ایران دریغ نکردید. در ظاهر قیافه حق به جانب گرفتید و از همه نهادهای بین‌المللی بهره‌ جستید تا در اراده ملت ایران در جهت پایداری در پرونده هسته‌ای خلل وارد نمایند.

وی با بیان اینکه از سیاست مفتضح چماق و هویج استفاده کردند تا ملت ایران را خسته کنند، ادامه داد: گاه از مذاکره سخن گفتند، گاه قطعنامه صادر نمودند. هر روز بانوعی بازی دیپلماتیک، خواست رژیم صهیونیستی را عمل کردند.

وی با بیان اینکه دشمنان از ترور استادان هسته‌ای ایران بهره‌ای نخواهد گرفت، تصریح کرد: ملت ایران مستحکم‌تر از دستاوردهای هسته‌ای خود صیانت می‌کند.

لاریجانی در ادامه سخنانش گفت: حال بعد از ناکامی در همه این روش‌های خصمانه به حذف فیزیکی دانشمندان هسته‌ای روی آوردند.

وی افزود: خواهید دید که این اقدامات تروریستی نیز نتیجه‌ای نخواهد داشت و ملت ایران با اراده محکم‌تر از دستاوردهای هسته‌ای کشور صیانت خواهند نمود.

رییس مجلس خاطر نشان کرد: اما این نقطه سیاه نیز در پرونده جنایات آمریکا نسبت به ملت ایران ثبت خواهد شد و معلوم نیست این ماجراجویی پایان مناسبی برای شما داشته باشد.

وی گفت: همزمان وزیر امور خارجه آمریکا هشدار دادند که تحریم‌های آتی علیه ایران گروه کوچکی از تصمیم‌گیران را در بر می‌گیرد که آنها روباط سیاسی و تجاری با هم دارند و این راه، راه هوشمندتری برای تحریم‌هاست.

وی خاطر نشان کرد: انصافاً هوشمندی و ذکاوت از سرتاپای این سخنان می‌بارد. چقدر با مسائل ایران بیگانه هستید. شاید همین مقدار نقد سخنان شما به منفعت شما نباشد. بهتر است همین راه هوشمندانه را بروید و مطمئن باشید ایران روش مشابه  شما را دنبال نمی‌کند، بلکه شما را در مقابل شوک‌های منافع ملی آمریکا قرار می‌دهد.

لاریجانی ادامه داد: سخنان ناسنجیده و سخیفی هم سناتور مک کین و لیبرمن درباره حوادث ایران زدند که با حرف‌های سبک رییس جمهور ایالات متحده که گفته بود مردم ایران حتی در روزهای مذهبی با مشت آهنین روبرو شده‌اند، از نظر محتوایی نزدیک به هم است.

وی گفت: این امر نشان می‌دهد دو جناح حاکمیت آمریکا در مقابله با منافع ایرانیان کاملاً‌ هم موضع و در یک راستا عمل می‌کنند و کسانی که با ساده انگاری به تغییرات آمریکا دل سپرده بودند می‌توانند کثری خام اندیشی خود را دریابند و مسئولان ایالات متحده باید بدانند با این اقدامات موذیانه خلا‌ء قدرت سیاسی خود را نمی‌توانند پر کنند و بعید است این رفتارهای دوگانه کمکی به حل مشکل بدهی 14 هزار میلیارد دلاری آنان بکند.

رییس مجلس اظهار داشت: امروز سوال ملت عزیز این است با چنین شرایطی نباید از سیاستمداران و  جناح‌های داخلی این انتظار را داشت که در مقابل این دسایس روشن، از منظر ملی  به صحنه بنگرند و در دفاع از منافع ملی یکصدا شوند. چرا در رفتارها و بیانیه‌های خود شرایطی را تدارک می‌کنید که فضای وسوسه آمیزی برای بیگانگان فراهم شود.

وی اضافه کرد: بنده به دلیل سوابق طولانی کاری در مسائل امنیتی کشور به صراحت خدمت سران ماجراهای اخیر عرض می‌کنم متاسفانه برآیند اقدامات چند ماهه شما به ضرر منافع و امنیت ملی ایران بوده و به هر دلیل بستری تدارک کرده است که بیگانگان فرصت را برای اقدامات این چنینی برای ملت محترم بشمارند.

لاریجانی افزود: هر چند، فرزندان انقلاب اسلامی در کمینگاه قرار دارند تا مداخله‌گران بیگانه تروریست را جوابی قاطع دهند و من مطمئن هستم نتیجه این امتحان الهی چیزی جز توانمندی جمهوری اسلامی نخواهد بود.

وی گفت: اما سخن در این است که شما آقایان که خود سابقه‌دار در انقلاب هستید چرا از منظر ملی به این رویدادهای چند ماهه نمی‌نگیرد. لزومی ندارد که حوادث مختلف که به صورت کنش و واکنش درآمده مجدداً شمارش شود و یا در بیانیه‌ها مندرج گردد و بنده از مسیر همه آنها مطلع هستم.

رییس قوه مقننه تصریح کرد: امروز وقتی پای منافع و امنیت ملی ایران در میان است و به عینه می‌بینید چه می‌گویند و چه می‌کنند جای درنگ نیست تمام مسائل غیر از منافع ملی و امنیت ملی باید به کناری نهاده شود و همپای ملت و رهبری معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای در تقابل با بیگانگان و ضد انقلاب سنگر بگیرید.

وی با بیان اینکه مجال برای سایر بحث‌های سیاسی وجود دارد افزود: ماموریت تاریخی و ملی همگان در این دوره زمانی هم صدایی با ملت و رهبری معظم در مبارزه با استکبار و ضد انقلاب و ایجاد فضای همگرایی و آرامش جهت توسعه کشور می‌باشد که امیدواریم خداوند این توفیق را به همه عطا فرماید.

نمایندگان مجلس نیز با سردادن شعارهایی سخنان رییس مجلس را تاکید کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet