هدر موبایل
1388/10/23 10:21:00
سرویس صحن
لاریجانی بر به‌سامان رساندن طرح کاهش سطح رابطه باانگلیس تاکید کرد

پشتیبانی مجلس از حقوق ملت ایران در مقابل کشورهای ستمگر

**رییس مجلس شورای اسلامی به سامان رسانیدن کاهش روابط با انگلیس را از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با همکاری وزارت امور خارجه و شورای عالی امنیت ملی خواستار شد و تاکید کرد: ما هم حتماً پشتیبانی خواهیم کرد از این که از حقوق ملت ایران در مقابل چنین کشور ستمگری دفاع شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز چهارشنبه "علی لاریجانی" در پی تذکرات برخی نمایندگان به مطرح شدن یک فوریت طرح التزام دولت جمهوری اسلامی ایران به قطع ارتباط با دولت انگلیس گفت: این بحث‌ها را خاتمه دهید زیرا این موضوع پراهمیتی نیست که این قدر در خصوص آن صحبت شود.

وی با بیان اینکه اکنون فوریت این طرح مطرح است، تاکید کرد: نمایندگان مجلس حق دارند طرحی را امضاء کنند و فوریت آن را به هیات رییسه ارائه دهند و هیچ اشکالی در خصوص مکانیزم آیین‌نامه‌ای در این خصوص مشاهده نمی‌کنیم.

رییس مجلس متذکر شد: نکاتی در برخی تذکرات نمایندگان مطرح شد که دولت انگلیس چه در گذشته و چه امروز رفتارهایی را مرتکب شده است، درست است.

وی افزود: این سخن نه از سر احساسات بلکه به حق و از سر تعقل است که وضعیت انگلیس امروز یک وضعیت ننگینی است و باید مراجع اصلی کشور در این زمینه تامل بیشتری داشته باشند و بر روی روابط خود دقت بیشتری داشته باشند.

لاریجانی خاطر نشان ساخت: این که این طرح که در خصوص کاهش روابط با دولت انگلیس است باید در کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مطرح شود حرف درستی است و باید هم مطالبه شود.

وی تصریح کرد: این وظیفه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی است که رفتار کشوری که اینقدر سابقه ستمگری نسبت به ایران داشته و امروز هم در مناقشات اخیر نقش داشته را به دقت رصد کند و در مورد سطح روابط با آن هم تصمیم‌گیری نماید.

رییس مجلس گفت: از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هم تشکر می‌کنیم که این کار را با وزارت خارجه شروع کرده و در حال سامان دادن به آن است.

وی ادامه: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه باتوجه به همه ابعاد و با جدیت هم با وزارت خارجه در مورد سطح روابط با انگلیس در حال کار است و هم اینکه توصیه می‌کنم با دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی نیز این کار را هماهنگ‌ نمایید که جزء وظایف آنها هم هست.

رییس قوه مقننه تاکید کرد: این اقدام را به سامان برسانید و ما هم حتماً پشتیبانی خواهیم کرد از این که از حقوق ملت ایران در مقابل چنین کشور ستمگری دفاع شود.

لاریجانی همچنین اظهار داشت: از دوستان هم تشکر می‌کنیم که با دقت مسائل کشور را رصد می‌کنند و در نهایت این مسیر معقولی است و از آقای بروجردی هم می‌خواهیم که با جدیت این موضوع را در کمیسیون دنبال نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet