حلول ماه ربیع الاول
1388/10/23 10:42:00
سرویس صحن
لاریجانی: علاوه بر کمیسیون امنیت ملی

شورای عالی امنیت و وزارت خارجه قطع رابطه با انگلیس را بررسی می‌کنند

**رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده مردم زاهدان تصریح کرد: بررسی طرح یک فوریتی التزام دولت ایران به قطع روابط با دولت انگلیس در دستورکار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای عالی امنیت ملی و وزارت امور خارجه قرار دارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز چهارشنبه "حسینعلی شهریاری" در تذکری آیین‌نامه‌ای با استناد به ماده 159، با اشاره به بررسی طرح یک فوریتی التزام دولت ایران به قطع روابط با دولت انگلیس گفت: وقتی فوریت طرح یا لایحه‌ای تقاضا می‌شود، مجلس باید پس از توضیح پیشنهاد کننده و اظهارات موافق و مخالف نسبت به فوریت آن رای گیری نماید.

وی با اشاره به توقف یک‌ساعته بررسی فوریت طرح مذکور اظهار داشت: متاسفانه تعدادی از نمایندگان مباحثی مطرح کردند که در شان و منزلت مجلس نیست.

شهریاری تصریح کرد: اگر قرار است این موضوع مطرح نشود شفاف به نمایندگان بگویید که نمی‌خواهید آن را مطرح کنید. شما می‌خواهید آن را شامل مرور زمان کرده و از دستور کار مجلس خارج نمایید.

"علی لاریجانی" در پاسخ به تذکر این نماینده اظهار داشت: شما ظاهرا همه بحث‌های مطرح شده را استماع نکردید زیرا آنها گفته‌اند که عین این بحث در دستور کار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قرار دارد و در چندین جلسه نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

وی افزود: اگر ما اینجا هم تصمیم بگیریم باز هم این طرح به کمیسیون می‌رود، در حالی که کمیسیون جلوتر دارد این بررسی را انجام می‌دهد.

لاریجانی ادامه داد: شورای عالی امنیت ملی و وزارت امور خارجه نیز این موضوع را در دست بررسی دارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet