هدر موبایل
1388/10/23 12:37:00
سرویس صحن
باهنر تاکید کرد:

بررسی هم‌زمان بودجه و برنامه ممکن نیست

**نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از نظر روش‌های اجرایی و امکانات مجلس رسیدگی همزمان به لوایح برنامه پنجم توسعه و بودجه سال ۱۳۸۹ کل کشور امکان پذیر نیست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمدرضا باهنر" در پاسخ به تذکر "سیدعماد حسینی" در خصوص زمان ارائه لایحه بودجه سال آینده گفت: طبق قوانین بارها از دولت خواسته‌ایم که حداکثر تا 15 آذر لایحه بودجه سال بعد را تقدیم مجلس کند.

وی با بیان اینکه دولت به هر دلیلی نرسید که لایحه بودجه را تقدیم مجلس کند، افزود: رییس جمهور هنگام تقدیم لایحه برنامه پنجم توسعه گفتند که ما آمادگی داریم که لایحه بودجه را تقدیم نماییم.

باهنر تصریح کرد: همان زمان ما هم اعلام کردیم که علی رغم اینکه مجلس جلسه علنی ندارد و نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه خود سرکشی می‌کنند، اگر واقعا دولت روز یکشنبه هفته‌ آینده آمادگی دارد، برای اینکه تقدیم لایحه بودجه بیشتر از این به تاخیر نیفتد ما نیز جدول زمان بندی خود را تغییر می‌دهیم تا روز یکشنبه هفته آینده جلسه علنی باشد. اما اگر قرار است که مجددا لایحه مطرح نشود نمایندگان هفته آینده به حوزه‌های انتخابیه خود بروند.

وی ادامه داد: در نهایت رئیس جمهور گفتند که با سازمان مدیریت تفاهم کنید و پس از صحبت با آقای عزیزی ایشان گفتند که برای دولت هم اولی است که لایحه بودجه یک هفته دیگر به تاخیر بیفتد و ما یکشنبه 4 بهمن ماه لایحه را تقدیم مجلس می‌کنیم.

نایب رییس مجلس یادآور شد: البته یکشنبه 4 بهمن ماه تقریبا یک ماه و نیم دیرتر از تاریخ قانونی است و ما باید با کار بیشتر و فشرده‌تر و دو نوبته و سه نوبته چه در کمیسیون‌های تخصصی و تلفیق و چه در صحن علنی، کار را تمام کنیم.

وی خاطرنشان ساخت:‌ در هر صورت اگر 4 بهمن ماه لایحه بودجه تقدیم مجلس شود فکر می‌کنیم که با فشار سنگین می‌توانیم تا قبل از پایان سال، قانون را نهایی و به دولت ابلاغ کنیم.

باهنر در ارتباط با بررسی برنامه پنجم توسعه نیز گفت: همانطور که رئیس مجلس هم فرمودند، از نظر روش‌های اجرایی و امکانات مجلس تقریبا رسیدگی همزمان به قانون برنامه و لایحه بودجه امکان پذیر نیست.

وی تصریح کرد: ما یک توقف کوتاه کرده‌ایم تا لایحه بودجه را هم داشته باشیم و انشاالله پس از مشورت با نمایندگان مجلس تصمیم می‌گیریم که یکی از این دو لایحه در اولویت برسی قرار گیرد.

نایب رییس مجلس گفت: هر چه را که نمایندگان نظر بدهند و ممکن باشد ما در خدمتشان هستیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet