هدر موبایل
1388/10/23 10:39:00
سرویس صحن
بروجردی با انتقاد از طرح قطع رابطه با انگلیس در صحن علنی:

کارها در مجلس باید به صورت تخصصی پیگیری شود

**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع رابطه با انگلیس مدت‌هاست که در کمیسیون بررسی می‌شود، ادامه بررسی طرح قطع رابطه با انگلیس را به صلاح ندانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علاء‌الدین بروجردی" در جلسه علنی روز یکشنبه با استناد به مواد33 و 37 آیین نامه داخلی مجلس نسبت به نحوه بررسی طرح الزام دولت به قطع رابطه با انگلیس تذکر داد.

بروجردی گفت: همه ملت ایران از کارنامه سیاه انگلیس و ظلم‌هایی که این کشور قبل و پس از پیروزی انقلاب علیه مردم روا داشته، مطلعند.

وی با بیان اینکه هیچ کس از مردم و نیز مسئولان نظام با اصل موضوع کاهش سطح روابط با انگلیس مخالف نیستند گفت: آنچه که حائز اهمیت است اینکه اصولا به لحاظ اینکه کارها در مجلس باید به صورت تخصصی پیگیری شود.

رییس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی اظهرا داشت: این کمیسیون از مدت‌ها پیش به دنبال این طرح بوده است.

وی ادامه داد: طی ماه‌های گذشته طی جلسات متعددی که با وزیر امور خارجه و مسئولین وزارتخانه داشتیم ایده کاهش رابطه با انگلیس را مطرح کرده بودیم و حتی شب گذشته در جلسه مشترک کمیسیون با وزیر و معاونین وی، این موضوع مطرح شد.

بروجردی با بیان اینکه کمیسیون امنیت ملی در جریان طرح موضوع فعلی در صحن علنی نبوده است گفت: طبیعی است که بدون توجه به همه ابعاد موضوع و منافع ملی ما و با توجه به اینکه در مسایل کلان مملکتی شورای عالی امنیت ملی که رئیس مجلس در آن حضور دارد در این زمینه تصمیم گیری می‌کند به نظر می‌رسد کار شتاب زده‌ای است که نیازمند مطالعه بیشتری است و به نظر می‌رسد استمرار ادامه این طرح به صلاح نباشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet