هدر موبایل
1388/10/23 12:34:00
سرویس صحن
جلالی خواستار تغییر جدی در رابطه با انگلیس شد

برخی مقامات کشور در خصوص قطع رابطه با انگلیس فقط لفاظی می‌کنند

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: سیاست دیپلماتیک در برابر انگلیس لبخند و گسترش روابط است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت کاظم جلالی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در قالب تذکری با استناد به ماده 77 آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: قطع رابطه با انگلیس مطالبه جدی است،‌ کسی نمی‌تواند نقش انگلیس را در ارتباط با ایران و تحولات کشور فراموش و نادیده بگیرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: طرحی که برخی نمایندگان دادند با نگرش عمیقی از مساله بوده است. می‌دانید که انگلیسی‌ها هم در گذشته تاریخ ایران و هم در ارتباط با تاریخ معاصر مرتکب جنایات زیادی شدند.

وی با اشاره بر فتنه‌افکنی‌های انگلیس در مناقشات اخیر کشور گفت: ما در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بحث کاهش روابط با انگلیس را بررسی کرده‌ایم. بنده به عنوان سخنگو اعلام کرده‌ام؛ از این که سخنگوی دستگاه دیپلماسی ما بلافاصله در مقابل ما اعلام موضع کرد و تاکید کرد که اصلاً کاهش سطح روابط با انگلیس در دستور کار ما نیست متاسفم. ما این گلایه‌ را از وزیر خارجه و دستگاه دیپلماسی داشته‌ و داریم و با ایشان هم مطرح کرده‌ایم.

وی افزود: کمیسیون امنیت بیش از مسائل ذکر شده در این موضوع واکنش و عکس‌العمل نشان داد امیدواریم شما به عنوان ریاست مجلس و عضو شورای عالی امنیت ملی تدبیری بیندیشید.

وی گفت: در شورای عالی امنیت ملی باید فریاد مردم به گوش همه مسئولینی برسد که مطالبه جدی مردم در ارتباط با انگلیس اینگونه است که یک تغییر جدی اندیشیده شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی گفت: این که ما بی‌تفاوت بگذریم و برخی از مقامات کشورمان بیایند و اظهار نظری بکنند که مثلاً گوش انگلیس را می‌گیریم یا با این کشور برخورد می‌کنیم و یا چند لفظ سیاسی بکار ببریم و بعد روابطمان برقرار باشد، آقازاده‌ها در آنجا تشریف داشته باشند امر درستی نیست.

وی تاکید کرد: در حال حاضر چه تعداد مسافر به آنجا سفر می‌کنند بحث رفت و آمدهای ما با این کشور چه میزان است، ‌سطح تعاملات اقتصادی با کشور انگلیس چه میزان است؟

جلالی با بیان این که مطالبه جدی مردم و مجلس قطع روابط با این کشور است، افزود: خواسته ما از جنابعالی به عنوان نماینده مجلس در شورای عالی امنیت ملی این است که به شکل جدی این موضوع بررسی شود و تمهیدات جدی نسبت به مساله ایران و انگلیس اندیشیده شود مشخص شود و ما بتوانیم به افکار عمومی پاسخ دهیم امروز پاسخی به افکار عمومی نداریم .

وی گفت: سیاست رسانه‌ایی ما در مقابل انگلیس یک چیزی است سیاست دیپلماتیک‌مان لبخند و گسترش روابط است هر چه قدر هم بیشتر تذکر داده می‌شود سطح روابط با انگلیس بیشتر گسترش می‌یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet