خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1388/10/23 12:46:00
سرویس صحن

ونایی: ‌نیمی از کلانتری‌های ملایر جمع آوری شده است

**نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ‌نیمی از کلانتری‌های این شهر جمع آوری شده است، گفت: این امر چالش‌های بسیاری را از نظر اجتماعی و امنیتی به وجود آورده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "حسن ونایی" با استناد به ماده 192 آیین‌نامه داخلی مجلس  گفت: حدود یک سال است که طرحی آزمایشی در استان همدان به ‌ویژه در شهرستان ملایر انجام می‌شود که طی آن به دلیل کاهش نیروی انسانی و موارد دیگر نیمی از کلانتری‌های موجود در این استان جمع‌آوری شده است.

وی افزود: این امر باعث شده که تمام شاخص‌های امنیتی و اجتماعی در این شهرستان تغییر کند و چالش‌های بسیاری را در سطح این استان به وجود آورد.

نماینده مردم ملایر با بیان اینکه  علی‌رغم انجام مکاتبات و پی‌گیری‌های متعدد از طریق فرماندهی نیروی انتظامی کشور و استانداری همدان نتیجه‌ای حاصل نشده گفت:‌ بنابراین ناچار شدیم این موضوع را رسانه‌ای کنیم تا شاید این مشکل برطرف شود.

"محمدرضا باهنر" در پاسخ به تذکر نماینده ملایر گفت:‌ این موارد و مشکلات اجرایی باید از طرق قانونی و معمولی پی‌گیری شود؛ تذکر بیان شده درست است و مسوولان ذی‌ربط باید جواب دهند.

باهنر افزود : البته این موضوع کاری اجرایی است که در این‌گونه موارد مجلس، تذکرات و مصلحت‌اندیشی‌ها را به دولت عنوان می‌کند اما در هر صورت دولت در رابطه با موارد اجرایی تصمیم می‌گیرد مگر آن‌که خلاف قانون کاری کند که نمایندگان می‌توانند به صورت جدی‌تر و حقوقی پی‌گیری کنند ولی به هر حال تصمیمات اجرایی در محدوده قوانین موضوعه کشور در اختیار دولت است.

باهنر در ادامه از هیات رییسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور خواست که این موضوع را پی‌گیری نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet