خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1388/10/23 14:10:00
سرویس صحن

نماینده مردم اردبیل خواستار پرداخت معوقه‌های فرهنگیان شد

**موسوی در نطق میان دستور خود خواستار توجه وزرای آموزش و پرورش، نفت جهت پرداخت معوقه‌های فرهنگیان، معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی و گازرسانی به استان خود شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت ، سیدکاظم موسوی در نطق میان دستور خود روز چهارشنبه  با اشاره به ترور استاد دانشگاه تهران، ضمن محکومیت آن گفت: عده‌ای از روی غفلت و نا آگاهی در روز عاشورای امسال، وقتی که مردم به عزاداری و سوگواری سالار شهیدان مشغول بودند، کف و سوت و هلهله در خیابان‌ها کشیدند اما مردم ولایتمدار، غیرتمند و دینی که دارای اهمیت دینی و هیات اسلامی‌اند با حضور در خیابان‌ها، مساجد و تکایا جواب دندان شکن به دشمن دادند و این حرکت مذموم، غیردینی و غیر اخلاقی را محکوم کردند.

وی با بیان اینکه علما، مراجع، مردم حسینی و شهید پرور ایران به خصوص استان اردبیل در همایش حسینی امسال خوب درخشیدند، تاکید کرد :‌ دشمنان ما بدانند که کور خواندند چون ما هر چه داریم از امام حسین(ع) و ولایت است و بس.

نماینده اردبیل ضمن اشاره به این مطلب که پیامبر(ص) در حدیثی تاکید کردند از بین ارکان پنجگانه اسلام ولایت از همه مهمتر است، گفت: ‌ایشان فرمودند که اگر ولایت نباشد نماز، روزه داری و ایفای زکات برای چیست؟

وی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت:‌ از وزیر راه و ترابری می خواهم که در بخش راه‌های مواصلاتی اجرای ادامه شبکه ریلی راه آهن میانه - اردبیل و اتمام اتوبان راه میانه - سرچم به اردبیل را با تخصیص اعتبارات کافی مورد توجه قرار دهد.

موسوی گفت: با توجه به عدم آسفالت روستاهای محروم و مرزی استان اردبیل باید اهتمام کافی از سوی مسوولان ذیربط انجام گیرد.

وی در ادامه تاکید کرد‌ از وزیر نیرو می خواهم پروژه عظیم حقابه استان اردبیل از رودخانه قزل اوزن عملیاتی شود.
نماینده اردبیل افزود:‌ با وجودی که اردبیل از نظر قطب کشاورزی بهترین منطقه برای محصولات کشاورزی است به گونه‌ای که یک چهارم سیب زمینی کشور از این منطقه تامین می‌شود، اما به دلیل عدم وجود انبارهای نگهداری کافی و صنایع تبدیلی نه تنها این محصول صادر نمی‌شود بلکه کشاورزان دست روی دست گذاشته‌اند.

وی همچنین از وزرای کشاورزی و بازرگانی خواستار جلوگیری از واردات سیب زمینی به کشور شد تا کشاورزان داخلی از جمله کشاورزان زحمت کش شهرستان اردبیل متضرر و مایوس نشوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet