هدر اصلی
1388/10/23 12:39:00
سرویس صحن
باهنر تذکر را وارد ندانست

شهرزاد: هیات رئیسه باید به صورت جامع از حقوق همه مردم دفاع کند

**نماینده مردم اصفهان نسبت به گزارش کمیته حقیقت یاب حوادث پس از انتخابات تذکر داد که باهنر این تذکر را وارد ندانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمد کریم شهرزاد نماینده اصفهان در قالب تذکری آئین نامه‌ای با اشاره به قرائت گزارش کمیته ویژه حوادث بعد از انتخابات در مجلس گفت: این گزارش از پشت تریبون مجلس و بعد از اعلام وصول آن قرائت شد.

نماینده اصفهان با طرح این سئوال که حرف مردم این است که آیا آن بسیجیانی که در جریان بعد از انتخابات به شهادت رسیدن زندگی زن و بچه نداشتند؟ افزود:‌ طی این جریانات تعداد زیادی از نیروهای انتظامی شهید و بسیاری از اموال عمومی ویران شد حتی یک روحانی را در مقابل چشم فرزندش مورد ضرب و شتم قرار دادند.

وی با بیان اینکه تریبون مجلس باید تریبون انقلاب باشد گفت:‌ اگر به هر دلیلی هیئت رئیسه مجلس به این جمع بندی رسیده که باید وارد این بحث‌ها شود پس باید به صورت جامع از حقوق همه دفاع کند.

نماینده اصفهان افزود: ما در مقابل همه مسئولیت داریم و باید این پروژه را به صورت جامع آغاز کرده و پایان دهیم و اگر قرار باشد تنها یک قسمت آن را بررسی کنیم جواب قانع کننده‌ای نیست.

وی تصریح کرد: هیئت رئیسه بهتر است این بررسی‌ها را در خصوص قسمت‌های دیگر حوادث اخیر صورت دهد.

نماینده اصفهان با اشاره به بالا رفتن افرادی از پادگان بسیج و به شهادت رسیدن عده‌ای از بسیجیان، گفت: استفاده‌های گزینشی از این اتفاقات درست نیست و ما با این روند به وحدت نمی‌رسیم.

 سپس محمد رضا باهنر در پاسخ به تذکر نماینده اصفهان افزود: گزارشی که در مجلس از سوی کمیته ویژه قرائت شد روشن بود همان روز برخی از نمایندگان به این گزارش اشکال گرفتند ولی رئیس مجلس در پاسخ به آن‌ها اعلام کرد که ماموریت کمیته چه بوده است.

باهنر با بیان اینکه قطعا مسائل دیگری در این حوادث وجود دارد تاکید کرد:‌ شاید آنچه را که کمیته مجلس به آن پرداخت 20 درصد از کل این مسائل باشد باید مورد توجه قرار داد.

باهنر گفت: این درخواست شما قانونی نیست، شما می‌توانید درخواست خود را از طریق تقاضای تحقیق و تفحص به مجلس ارائه دهید و مجلس حتما برایند قانونی آن را رعایت خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet