انتخابات ریاست جمهوری
1386/03/07 03:21:00
سرویس صحن
نماینده ایذه و باغملک:

این آمریکاست که به مذاکره با ایران نیازمند است

نماینده مردم ایذه و باغملک گفت: زمزمه‌های لزوم مذاکره با آمریکا یک خط انحرافی استزیرا اکنون آمریکاست که به مذاکره نیازمند است و این ما هستیم که باید امتیاز بگیریم.

سید هادی طباطبایی، اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یک‌شنبه مجلس شورای اسلامی با اشاره به سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی افزود: لازم است تا با تکرار حماسه وحدت ملی، انقلاب اسلامی خویش را از این فراز تاریخی نیز به سلامت عبور دهیم.

وی گفت: دفاع همه‌جانبه از حق طبیعی ملت ایران در دستیابی به انرژی هسته‌ای در مقابل فزون‌خواهی و سیطره‌طلبی غرب به بیدارسازی ملل مسلمان انجامید. بدیهی است که پافشاری دولت در جهت احقاق حقوق ملت ایران بر تارک تاریخ مبارزات 150 ساله اخیر ایران خواهد درخشید و نسل‌های آینده این سرزمین از خیر و برکات آن بهره‌مند خواهند شد.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس ادامه داد: هم‌اکنون به لطف الهی و حمایت‌های مردم هوشیار ایران شرایط از هر جهت به نفع ایران اسلامی است. ایران از نظر علمی، قدرتمند است؛ از نظر صنایع دفاعی قوی است؛ از نظر انسجام ملی از شرایط مناسبی برخوردار است؛ از نظر همدلی و هماهنگی مسوولان در عالی‌ترین وضعیت قرار دارد در میان ملت‌ها نفوذ فوق‌العاده‌ای دارد و از تحرکات سیاسی پرحجم و مفیدی در سطح جهان برخوردار است.

به گفته‌ طباطبایی این واقعیت‌ها نشان می‌دهد جمهوری اسلامی ایران در وضعیت برتر قرار دارد و شرایط قطعا به نفع ایران است در چنین شرایطی زمزمه‌های لزوم مذاکره با آمریکا یک خط انحرافی است زیرا اکنون این آمریکاست که به مذاکره نیازمند است و این ما هستیم که باید امتیاز بگیریم.

این نماینده‌ مجلس با قدردانی از عملکرد نیروی انتظامی و قوه قضاییه در برخورد با عوامل فساد خاطرنشان کرد: از وظایف دولت اسلامی، فسادزدایی و مبارزه با مناهی و منکرات و آماده‌سازی زمینه‌های رشد استعدادها و شکوفایی ظرفیت‌های انسانی در ابعاد مادی و معنوی است. لذا قابل توجیه نیست که در مقابل فساد و تباهی که به تدریج با رسوخ به لایه‌های عمیق جامعه، تار و پود امت اسلامی را به زوال و نابودی می‌کشاند بی‌تفاوت باشد.

او خاطرنشان کرد: شاید برای هیچ فرد سلیمی پذیرفته نباشد که دولت اسلامی شاهد پر پر شدن باغ گل و بوستان جامعه به دست عفریت فساد باشد.

طباطبایی معتقد است: فقر و بیکاری دو پدیده شومی هستند که حضورشان در هر جامعه ده‌ها مشکل و معضل اجتماعی را به همراه خواهد داشت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی در جهت فقرزدایی و ایجاد اشتغال اقدامات بسیاری صورت گرفته ولی این مسأله کماکان به عنوان یک معضل جدی و مسأله مهم روز که می‌تواند زمینه‌ساز بحران‌های اجتماعی باشد مطرح است.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس تصریح کرد: قانون اساسی دولت را موظف می‌کند برای همه افرادی که قادر به کارند ولی وسایل آن را در اختیار ندارند شرایط کار و امکانات و اشتغال مناسب را فراهم کند. دولت برای ایجاد سالانه یک میلیون فرصت شغلی عجله کند زیرا زنگ خطر بیکاری به صدا درآمده است.

وی با بیان این‌که بیکاری یکی از مؤلفه‌های خطر برای امنیت کشور است، گفت: پرداخت به این معضل خصوصا معضل فارغ‌التحصیلان بیکار از اهم موارد خدمت‌رسانی واقعی به مردم است.

طباطبایی در ادامه به مشکلات شهرستان‌های ایذه و باغ ملک اشاره کرد و گفت: در این مدت بیشترین مکاتبات و پیگیری‌ها به منظور رفع محرومیت‌ و ارتقا برخی دهستان‌ها به بخش مستقل صورت گرفته است؛ لذا انتظار می‌رود که نسبت به تسریع بخش‌های مستقل اقدام گردد.

نماینده ایذه و باغملک تسریع در اجرای انتقال آب از سد کارون 3 به دشت ایذه و دریاچه سد عباسپور، اتمام مطالعات سدهای کارون 2، پرداخت تسهیلات به کارخانه سیمان باغ‌ملک، چهار بانده نمودن محور باغ‌ملک به ایذه، اصلاح جدول توزیع اعتبارات، اجرای طرح شبکه فاضلاب شهر ایذه و آب‌رسانی به برخی بخش‌ها، ساماندهی محیط‌های ورزشی و خدمات رسانی به بیمارستان‌ها را از سوی دستندرکاران خواستار شد.

وی در پایان از صدا و سیما در تقویت شبکه‌های صدا و سیمای خوزستان قدردانی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet