خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/10/23 20:38:00
سرویس سیاسی
/رییس مجلس در برنامه تهران بیست 2/

تهزان با وجود مترو هنوز با مشکل ترافیک مواجه است

**رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:تهران از نظر جایگاه سیاسی و هم از نظر مشکلات از دیگر شهرها متفاوت است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در برنامه امشب تهران 20 که از شبکه 5 پخش شده بود با اشاره به 32 سال زندگی در تهران گفت: بنده از دوران دانشجویی تا امروز در تهران زندگی می کنم و تا حد زیادی به ابعاد این شهرآشنایی دارم .

وی افزود: تهران در حال تحول است وهم گسترش آن نیز زیاد است و هم امکاناتی که برای آن از لحاظ شهری تخصیص می یابد قابل توجه است که بخشی از آن را شهرداری تهران و بخشی را نیز دستگاههای دیگر دولتی آن را دنبال می کنند.

لاریجانی تصریح کرد: اما بدلیل عوارضی که تهران در طی این 30 سال داشته داشته است که بخشی از آن مربوط به گذشته است یعنی مقوله حاشیه نشینی در تهران یک مقوله فوق العاده جدی است و دارای ابعاد گوناگون هم دارد و یا حجم  حمل و نقل وترابری که باید هر روز در تهران انجام شود علی رغم وجود مترو هنوز مشکلات جدی دارد و بخشی از وقت ما هم صرف ترافیک تهران است .درست است که تهران یک شهر است ولی شهر نسبتا متفاوتی هم از نظر جایگاه سیاسی و هم از نظر مشکلات متعددی که دارد، می باشد.

وی با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص تخصیص مبلغ قابل توجهی از صندوق ذخیره ارزی به مترو تهران خاطر نشان کرد: البته این امر مورد ایراد شورای نگهبان واقع شد و امروز هم نمایندگان با اصرار بر نظر خود آن را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال کردند.

ادامه دارد

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet