شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1388/10/24 18:11:52
سرویس صحن
تقی رهبر با اشاره به جلسه فراکسیون روحانیت با متکی؛

توقف سفر به حج عمره در حال بررسی است

**رییس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد توقف سفر به عمره در جلسه اعضای این فراکسیون با وزیر امور خارجه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمد تقی رهبر، با اشاره به جلسه فراکسیون روحانیون با وزیر امور خارجه گفت: مشکلات پیش آمده برای زائران ایرانی در عراق یکی از موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح شد.

وی افزود: آقای متکی با ارائه آماری از زائران ایرانی که در اسارت عراقی ها هستند، از مردم خواست به شکل غیر رسمی و غیر قانونی به این کشور سفر نکنند.

نماینده اصفهان، موضوع مرزهای ایران و عراق را یکی دیگر ازمباحث مطرح شده در این نشست عنوان کرد.

رهبر یادآور شد:همچنین در این جلسه توهین‌های برخی روحانی‌نماها و مطبوعات عربستانی مورد بحث قرار گرفت و اعضای فراکسیون از وزیر امور خارجه خواستند که درمورد روابط ایران با عربستان به صورت جدی‌تر تدبیری بیاندیشد.

 همینطور در این جلسه پیشنهاد توقف عمره مطرح گردید و قرار شد در مورد این موضوع با وزارت ارشاد و سایر دستگاه‌ها نیز مشورت شود.

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس اظهارداشت: ما همچنین در این جلسه ازنوع مواجهه  وزارت خارجه با دولت انگلستان ابراز نارضایتی کردیم و پیشنهاد دادیم که از طریق سازمان ملل دراین خصوص به‌ویژه درباره‌  قطع دخالت‌ها و چرایی دخالت انگلستان در مسائل داخلی ایران طرح دعوی کنیم.

نماینده اصفهان حوادث یمن را نیز از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه ذکر کرد و افزود: استکبار جهانی طرحی شبیه به طرح افغانستان را در یمن دنبال می‌کند، هرچند که این کشورها نیروهای نظامی به یمن نفرستاده‌اند، ولی اطلاعات و رفتارهای دستگاه‌های اطلاعاتی آنها از چنین قصد و نیتی خبر می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: بررسی مسائل مربوط به فرودگاه‌های امارات و نحوه‌ برخورد با ایرانیان مقیم این کشور نیز از جمله موضوعاتی بود که در این نشست بررسی شد و اعضا ی فراکسیون خواستار اقدام جدی وزارت امورخارجه در این ارتباط شدند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet