هدر موبایل
1388/10/24 17:27:00
سرویس سیاسی
لاریجانی تاکید کرد:

حرکتهای تبلیغی برای عمق دادن به معارف دینی کافی نبوده است

**رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هجمه های فرهنگی دشمنان نشان دهنده این است که حرکت تبلیغی برای عمق بخشی به معارف دینی درخور توجه نبوده است.

رییس مجلس که امروز به شهر قم سفر کرده بود با گروهی از زنان از جمله مسئول موسسه زنان منتظر، نماینده مدیر حوزه علمیه و نماینده مدیران مراکز علمی این شهر دیدار و گفتگو کرد.مسئولان محلی در این دیدار مشکلات و هجمه های فرهنگی که از سوی دشمنان به خصوص در زمینه حجاب در شهر قم به وجود  آمده بود را به اطلاع رییس مجلس رساندند.

لاریجانی سپس گفت: اینکه با حساسیت این مسائل را مورد توجه قرار می دهید، جای خوشحالی است.

وی افزود: بعد از انقلاب یک موج بیداری در مورد مسائل دینی و اسلامی به وجود آمده است.

رییس قوه مقننه با بیان اینکه در گذشته در کشور و حتی شهر قم نیز این بیداری وجود نداشت، گفت: اکنون هم باید این نکته را مورد توجه قرار داد که حرکت تبلیغی برای عمق بخشی به معارف دینی درخور توجه نبوده است.

وی تصریح کرد: بعد از انقلاب حرکتی عظیم و بیدار کننده ایجاد شد که در مقابل دشمنان هم بیکار ننشستند و همان قدر که انقلاب تاثیر گذار بود، دشمنان هم در زمینه هجمه های فرهنگی فعالیت کرده می کنند.

وی حساسیت دشمنان به انقلاب اسلامی را به دلیل قیمتی بودن این ارزش ارزیابی کرد و گفت: اگر انقلاب در سطح جهانی تاثیرگذار نبود، دشمنان هم حساس نبودند. این موضوع نشان دهنده این است که باید در زمینه فرهنگی بیشتر کار کنیم.

لاریجانی در ادامه گفت: این حساسیت به دلیل ارزشی بودن انقلاب است و نشان دهنده این است که باید توجه بیشتری در مقابل هجمه های فرهنگی داشت تا توجه به معارف دینی و اصول ارزشها از سطح احساسات دینی عمق بیشتری پیدا کند.

 رییس مجلس با بیان اینکه باید در مسیر بسط و گسترش آموزه‌های مکتب اهل بیت(ع) روشنگری و تلاش مضاعف داشته باشیم، اظهار داشت: امروز نیازمند عمق‌بخشی به معارف دینی در جامعه و انتقال آموزه‌های دینی از سطح به لایه‌های درونی مردم هستیم.

 وی در ادامه افزود: احساسات دینی باید میان مردم تقویت شود اما باید بدانیم که تأثیرگذاری اسلام در جهان به میزان دریافت و درک آموزه‌های بستگی داشته و از این رو عمق‌بخشی آن در مخاطبان بسیار مهم و ضروری است.
رییس  قوه مقننه خاطر نشان کرد: فرهنگ دینی باید در دانشگاهها نهادینه شود تا اگر دشمنان برنامه ای دارند و قصد آسیب رساندن به نظام داشته باشند ما هم در برابر آنها اقدامات فکری و فرهنگی را در دستور کار قرار دهیم.
وی حجاب را یک نماد دینی و گوهری ارزشمندد انست و گفت: باید ببینیم تاکنون چقدر این مسئله مهم را برای جوانان به ویژه دختران و بانوان توجیه و ابعاد مختلف آن را تبیین کرده‌ایم. 
لاریجانی در ادامه افزود: ضرورت و برکات پوشش اسلامی باید برای مردم به صورت استدلالی بیان شده تا در جامعه نهادینه شود. 
رییس مجلس خاطرنشان کرد: عدم تبیین درست حجاب برای جوانان یک کاستی بزرگ در جامعه است و رسانه‌ها نیز باید به این مسئله مهم توجه و دقت داشته باشند.
رییس مجلس  اظهار داشت: ان. جی. او های تشکل های بسیار مثبتی هستند و می توانند در جامعه اسلامی به خوبی رشد کنند و حتی از بسیاری دستگاه‌های اجرایی نیز تأثیرگذارتر باشند.
وی در ادامه افزود: متأسفانه هنوز سازوکار درستی برای فعالیت تشکل‌های مردم نهاد در کشور تعریف نشده است؛ اما برای بهره‌مندی مناسب از این تشکل‌های مردمی و تعریف ساختارهای مناسب، اقدامات و برنامه‌هایی را در دست اجرا داریم.
رییس مجلس  در ادامه افزود: کانون‌ها و مؤسساتی که در مسیر گسترش فرهنگ درست حجاب در جامعه تلاش و فعالیت می‌کنند باید از ابعاد محتوایی و بودجه‌ای مورد حمایت نهادهای ذیربط قرار بگیرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet