شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/10/25 09:12:00
سرویس کمیسیون ها

فرهنگی: شالوده برنامه پنجم توسعه سیاست ابلاغی مقام معظم رهبری است

**نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: شالوده سیاست‌های ابلاغی برآیند نظرات دولت، مجمع و مقام معظم رهبری است.

محمدحسین فرهنگی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در ارتباط با تدوین برنامه پنجم توسعه گفت: شالوده سیاست‌های ابلاغی برآیند نظرات دولت، مجمع و مقام معظم رهبری است.

وی با بیان اینکه برمبنای برنامه پنجم برخی کمیت‌ها را در حوزه‌های مختلف و ابعاد علمی، آموزشی، پژوهشی، اقتصادی و اجتماعی فرهنگی دنبال می‌شود، اظهار داشت: این برنامه از نظر امنیت، آموزش و نظارتی در غالب چارچوب‌هایی به عنوان سیاست‌های ابلاغی تدوین شده است.

نماینده مردم تبریز با تاکید بر اینکه قاعدتا سیاست‌های ابلاغی نمی‌تواند در خلاف چارچوب سیاست‌های فوق باشد، افزود: در طول رسیدگی در دولت نیز نمایندگان از کمیسیون‌های مختلف مجلس در جلسات بررسی لایحه شرکت نمودند و در جریان مسیر بحث‌ها قرار داشته‌اند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: مجلس باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای بررسی برنامه اقدام نماید و چارچوب‌هایی که به دست می‌آید را در غالب اولویت‌های همراه با آنچه که در لایحه پیش بینی شده به عنوان برنامه پنجم تصویب نماید.

نماینده تبریز تصریح کرد: با نهایی شدن برنامه پنجم گام دوم از چهار گام اصلی مربوط به چشم انداز را پیش رو خواهیم داشت و در همین راستا تمام تلاش‌ها باید به عمل آید تا در غالب برنامه‌های معطوف به سال‌های آتی و بودجه‌های سالانه به طور جدی مورد بررسی قرار گیرد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: از مهمترین ابعادی که در این زمان پیش رو خواهیم داشت، ایجاد صندوق توسعه ملی است که یکی از زیرساخت‌های اساسی در حمایت از تولید و اقتصاد کشور خواهد بود که 20 درصد از درآمدهای نفتی را در برخواهد گرفت که در نتیجه این تدبیر ما روان‌تر از گذشته می‌توانیم از تولید حمایت کنیم.

وی افزود: ضمن آنکه بودجه ریزی در سال‌های آتی بر مبنای برنامه پنجم باید عملیاتی باشد بودجه ریزی عملیاتی رابطه‌ای را بین نتایج عملکرد و میزان اعتبار تخصیص یافته برقرار می‌کند و نهادهای نظارتی می‌توانند به راحتی متوجه شوند که آیا بودجه کاملا محقق شده است یا خیر؟

فرهنگی در پاسخ به این سوال که آیا لایحه بودجه بر مبنای برنامه پنجم توسعه به تصویب می‌رسد یا خیر گفت: ‌در این مورد تصمیمی گرفته نشده و در بعضی از سال‌ها نیز ما بدون برنامه بودجه را تصویب کرده‌ایم و نباید این مساله این قدر در رسانه‌ها بزرگ نمایی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet