هدر اصلی
1388/10/26 11:48:00
سرویس کمیسیون ها
جعفری:

دور سوم سفرهای استانی دولت، ماهیتی فرهنگی دارد

**نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: در دور سوم سفرهای استانی دولت بیشتر بر اجرای مصوبات دور اول و دوم تاکید می‌شود.

"بهروز جعفری" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص وضعیت اجرای مصوبات سفرهای استانی رییس جمهور گفت: مصوبات دور اول سفرهای استانی رییس جمهور به استان اصفهان حدود 75 الی 80 درصد اجرایی شده است.

وی افزود: 20 درصد باقیمانده این مصوبات نیز در شرف انجام است و ما از اجرایی شدن مصوبات دور اول راضی هستیم.

جعفری خاطر نشان کرد: اما در سفرهای دور دوم استانی به ویژه سفرهایی که بعد از فروردین 1388 صورت گرفته است به علت اینکه بودجه این سال قبل از انجام سفرها بسته شده بود و اعتباراتی پیش‌بینی نشده بود، مصوبات فقط 5 الی 20 درصد به صورت اجرایی درآمده است.

وی ادامه داد: اگر این سفر 4 ماه قبل از عید امسال انجام می‌شد قطعاً اعتبارات آن در بودجه سال 88 پیش‌بینی می‌شد.

نماینده سمیرم گفت: سفرهای دور سوم رییس جمهور نیز که تازه شروع شده است، بیشتر بر اجرای مصوبات دور اول و دوم تاکید شده است.

وی با بیان این که ماهیت سفرهای دور سوم رییس جمهوری بیشتر فرهنگی است، تصریح کرد: بخشی از مواردی که در سومین سفر دولت به استان اصفهان مورد تاکید قرار گرفته‌ است، بر وجوه سخت‌افزاری حوزه فرهنگ متمرکز است.

نماینده سمیرم ساخت مصلی، احداث موزه جهان اسلام در میدان امام اصفهان، کتابخانه مرکزی استان، نام‌گذاری اصفهان به عنوان پایتخت تمدن و فرهنگ اسلام، تقویت و تحکیم بنیان خانواده‌،‌ کانون‌های تربیتی در آموزش و پرورش،‌ احداث دانشگاه و دانشکده جدید، ایجاد شبکه صدا در یکی از شهرستان‌های استان اصفهان و کمک به مجتمع‌های هنری و فرهنگی در شهرستان‌های استان را از جمله مصوبات دور سوم سفر دولت به استان اصفهان بر شمرد.

جعفری خاطرنشان ساخت: البته این مصوبات هنوز به صورت اجرایی درنیامده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet