ایام محرم 1398
1388/10/26 14:03:00
سرویس کمیسیون ها
هدایت‌خواه ابراز امیدواری کرد

اجرای مصوبات دور سوم سفرهای استانی به تحول فرهنگ می‌انجامد

**نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امیدواریم با اجرای مصوباتی که در طی دور سوم سفرهای استانی دولت به تصویب می‌رسد، شاهد تحول در عرصه فرهنگ باشیم.

"ستار هدایت‌خواه" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، گفت: مصوبات سفر های استانی دولت در دور اول تقریبا به اجرا درآمده است.

وی در مورد اجرای مصوبات دور دوم اظهار داشت: مصوبات این دوره تقریبا به صورت نسبی اجرا شده‌اند.

هدایت‌خواه ادامه  داد: اعتباراتی که برای مصوبات سفرهای استانی دور دوم که بصورت دو بخش استانی یا ملی پیش بینی شده بود، در بخش استانی تامین شده و اقدامات لازم انجام گرفته است اما در بخش ملی که قرار بود دستگاه‌های ملی این اعتبارات را تامین کنند، به دلیل کاهش بودجه سال 1388 و کاهش تخصیص‌ها، بسیاری از اعتبارات لازم برای این بخش تامین نشد و از این رو پیشرفت آنها در حد مطلوب، نیست.

نماینده مردم بویر احمد و دنا خاطرنشان کرد: امیدواریم با ترمیمی که در بودجه صورت گرفته است، اعتبارات بخش ملی که برای استان‌ها تخصیص داده نشده بود، تامین شود.

عضو کمیسیون فرهنگی ماهیت دوره سوم سفرهای استانی دولت را فرهنگی دانست و گفت: با توجه به مصوباتی که در این دوره شاهد هستیم، رویکرد این دوره از سفرها فرهنگی است.

وی خاطرنشان ساخت: البته این به این معنا نیست که به بخش‌های دیگر توجه نمی‌شود، اما اولویت‌ها بیشتر ماهیت‌های فرهنگی است.

هدایت خواه تصریح کرد: به استان‌هایی که قرار است دولت بعدا به آنها سفر کند اعلام شده که با همین نگاه پیشنهادات خود را آماده کنند.

نماینده بویراحمد گفت: این رویکرد خوبی است و آن را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم با اجرای مصوباتی که در طی این سفرها به تصویب می‌رسد، شاهد تحول در عرصه فرهنگ باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet