هدر اصلی
1388/10/27 10:30:00
سرویس صحن
به دلیل دیرکرد دولت در ارائه بودجه و برنامه

یوسفیان: مجلس ناگزیر به اولویت دادن بودجه است

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به دلیل دیرکرد دولت در ارائه لوایح بودجه سال ۱۳۸۹ کل کشور و برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، بررسی بودجه نسبت به بررسی برنامه پنجم توسعه از اولویت برخوردار است.

"عزت اله یوسفیان ملا" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: و بودجه سال آینده، اولویت با بررسی بودجه است.

وی افزود: آنچه مسلم است برنامه برای کشور از اولویت برخوردار است و بدون برنامه، بودجه‌ریزی نمی‌تواند صورت گیرد؛ اما در حال حاضر به دلیل اینکه زمانی وجود ندارد اولویت بررسی با بودجه سال آینده است.

یوسفیان با بیان اینکه در امور، مسایل فرعی و اصلی وجود دارد اظهار داشت: برنامه‌ها برای کشور اصل و بودجه فرع است اما ناگزیریم در حال حاضر با توجه به ضیق وقت، تقدم فرع بر اصل داشته باشیم.

وی با اشاره به این که مجلس می‌تواند اجرای برنامه چهارم را هم طولاتی‌تر کند گفت: برخی از بندهای برنامه چهارم محقق نشده است بنابراین می‌توان اجرای برنامه را طولانی‌تر کرد و بودجه کشور را با توجه به روح برنامه قبلی تنظیم کنیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: همچنین می‌توان با توجه به اینکه سیاست‌های نظام در برنامه پنجم تغییری ندارد و مجلس هم آنها را مصوب می‌کند این سیاست‌ها همانند اجرای اصل 44، هدفمند کردن یارانه‌ها استخراج و کمیسیون برنامه و بودجه آنها را مدنظر قرار دهد و با توجه به این فاکتورها بودجه سال 1389 را تنظیم کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان گفت: تاخیر در اجرای برنامه امکان‌پذیر است اما شروع سال بدون قانون بودجه امکان‌پذیر نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet