هدر موبایل
1386/06/03 16:30:00
سرویس سیاسی
حداد عادل در مراسم روز کارمند:

مجلس نماد و مظهر حاکمیت ملی و اراده ملی است

حدادعادل در جمع کارمندان مجلس گفت: مجلس یک رکن بزرگ از کشور و حاکمیت ملت و دستاورد جهاد و تلاش مردم ما چه در انقلاب مشروطیت و چه در انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، غلامعلی حدادعادل در مراسم گرامیداشت روز کارمند که با حضور جمعی از کارکنان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه مجلس امسال وارد دومین قرن عمر خود شده است، افزود: مجلس نماد و مظهر حاکمیت ملی و اراده ملی است. نمادی که بی‌واسطه با رای تک تک مردم این کشور بوجود آمده و نشانه دخالت مردم در سرنوشت خودشان است.

رئیس مجلس افزود: به همین دلیل است که مجلس می‌تواند در تعیین سرنوشت ملت دخالت کند و این اجازه را از ملت گرفته است.

حدادعادل تصریح کرد: وظیفه همه ما که در این مجموعه خدمت می‌کنیم این است که شان و جایگاه این نهاد بزرگ کشور را حفظ کنیم. ما تلاش کردیم در این سه سال و نیمی که از عمر مجلس هفتم می‌گذرد به وظیفه خود عمل کنیم، البته قطعا از قصور   مبرا نیستیم ولی در حد توان خود سعی کردیم مجلسی در خور ملت و انقلاب داشته باشیم. مجلسی که بتواند از حقوق مردم و از استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی دفاع کند.

وی با بیان اینکه برای اداره نهاد مهمی مثل مجلس، همه باید دست به دست هم بدهیم، گفت: من در مجموع کار کارمندان و مدیران مجلس را رضایت بخش می‌دانم و وقتی بخش‌های مختلف را در نظر می‌گیرم می‌بینم که کار مجلس روان است. البته گاهی اوقات ممکن است اشکالاتی در جایی پیش بیاید ولی اینطور نیست که مشکلات غلبه داشته باشد.

حدادعادل با قدردانی از زحمات کارمندان مجلس، خاطرنشان کرد: یکی از تحولات مهمی که در این دوره اتفاق افتاد، جابجایی مجلس بود. این جابجایی در عین حال که منشاء گشایش‌های فراوانی شد، وظایف تازه‌ای را هم برای ما ایجاد کرد.

وی با تاکید بر اینکه مجلس در نقل و انتقال موفق بوده است، تصریح کرد: امروز من هیچ نماینده‌ای را نمی‌بینم که گلایه‌ای از انتقال مجلس داشته باشد در حالی که روزی که می‌خواستیم مجلس را منتقل کنیم خیلی از دوستان اعتراض می‌کردند.

رئیس مجلس اظهار داشت: من تا روزی که در خدمت شما باشم برای 20 سال آینده مجلس نیز برنامه‌ریزی و اقدام می‌کنم و وظیفه خود می‌دانم که به فکر فردای مجلس باشم.

حدادعادل از توسعه بهارستان، ایجاد فضاهای جدید در مجلس، راه‌اندازی موزه مجلس و اصلاحات کتابخانه مجلس به عنوان برنامه‌های در دست اقدام یاد کرد.

   پیش از سخنان وی ، حسن نوعی اقدم و مهندس عباس مظفر به ترتیب کارپرداز اداری مالی و رئیس سازمان اداری مجلس ، گزارشی در باره عملکرد  اداری و مالی مجلس ارایه کردند و  در پایان این مراسم  به 10 نفر  از کارکنان نمونه مجلس هدایایی توسط رییس مجلس  اهدا شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet