هدر اصلی
1388/10/27 20:21:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار با سفیر ژاپن:

مجلس از هر اقدامی برای تحکیم مناسبات حمایت می‌کند

**آکتیو شیروتا، سفیر ژاپن در کشورمان بعدازظهر امروز (یکشنبه) با رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

 به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، در ابتدای این دیدا علی لاریجانی با اشاره به پیشینه بسیار خوب مراودات و ارتباطات دو کشور در زمینه‌های مختلف و بسترهای فروان موجود برای توسعه و بسط مناسبات دوستانه فیمابین گفت: دو کشور منافع مشترک گسترده‌ای در مسائل دوجانبه، منطقه‌یی و بین‌المللی دارند که باید از فرصت‌های موجود در جهت توسعه و گسترش آن استفاده کرد.

وی تصریح کرد: چشم‌انداز همکاری‌های فیمابین در عرصه‌های مختلف روشن و امیدوار کننده است.

لاریجانی هم‌چنین با بیان اهمیت همکاری‌های پارلمانی دو کشور افزود: مجلس شورای اسلامی از هر اقدامی برای تقویت و تحکیم مناسبات فیمابین در همه زمینه‌ها حمایت می‌کند.

بر اساس این گزارش شیروتا ـ سفیر ژاپن در تهران ـ نیز در این ملاقات با تاکید بر اهمیت توسعه و گسترش مناسبات همه جانبه با ایران برای کشورش گفت: نقش ایران در امنیت و آرامش در منطقه بسیار مهم است.

او افزود: در میان مردم و رهبران ژاپن علاقمندی فراوانی برای توسعه مناسبات دوستانه با ایران وجود دارد.

شیروتا با بیان این که فرهنگ دو ملت در بسیاری زمینه‌ها مشترک است، افزود: مراودات نزدیک فرهنگی دو ملت بستر مساعدی برای تقویت و تحکیم مناسبات فیمابین ایجاد کرده است.

وی افزود: دیدگاه‌های مثبت دو ملت نسبت به یکدیگر گنجینه مهمی برای توسعه روابط است.

سفیر ژاپن در تهران با تاکید مجدد در مورد دعوت رییس مجلس نمایندگان ژاپن از لاریجانی برای سفر به این کشور، درباره زمان سفر پیشنهادات طرف ژاپنی را بیان داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet