شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1388/10/28 09:32:00
سرویس فرهنگی

خرید 1100جلد کتاب و پایان‌نامه دینی و قرآنی از سوی کتابخانه مجلس

**کتابخانه مجلس شورای اسلامی در راستای تجهیز به منابع غنی و جدید در هفته گذشته ۱۱۰۰ جلد کتاب در زمینه‌های مختلف خریداری کرده است.

بخش فراهم آوری منابع کتابخانه مجلس شورای اسلامی در دو هفته اخیر 1100 جلد کتاب و پایان‌نامه قرآنی، دینی، ادبی و تاریخی از ناشران قم و تهران خریداری و به منابع این کتابخانه اضافه کردند.

"علی‌اکبر زارع بیدکی"، مدیر بخش فراهم‌آوری مرکز اسناد، موزه و کتابخانه مجلس با اعلام این خبر به ایکنا گفت: باتوجه به در اختیار گذاشتن بودجه در روزهای اخیر به بخش فراهم آوری کتابخانه، خرید کتاب، پایان‌نامه و منابع دیگر از ناشران و اساتید دانشگاه در تهران و قم جهت به روزرسانی مخازن کتابخانه آغاز شد.

وی ادامه داد: تیم کارشناسی خرید کتاب در دو هفته اخیر توانستند از 50 ناشر در تهران و قم حدود 850جلد کتاب به زبان عربی و فارسی و 300 عنوان پایان‌نامه به مجموعه منابع کتابخانه اضافه کنند.

زارع بیدکی تصریح کرد: از 300 عنوان پایان‌نامه خریداری شده 250 عنوان در موضوع اسلام‌شناسی و ایران‌شناسی و بقیه در موضوع تاریخ، ادبیات و علوم قرآنی هستند، از جمله مهمترین پایان‌نامه‌های خریداری شده می‌توان به پایان‌نامه «اکرم یاسینی» تحت عنوان «فضائل فاطمه از دیدگاه آیات و روایات» و «ارزش تفکر در قرآن و حدیث» اثر «مهوش آل‌بویه» اشاره کرد.

مدیر بخش فراهم‌آوری کتابخانه مجلس هم‌چنین گفت: در بین کتاب‌های خریداری شده 20 عنوان کتاب چاپ سنگی و سربی نفیس در موضوعات مختلف دیده می‌شود که می‌توان به کتاب دیوان شعر امیرالمومنین حضرت علی(ع) و کتاب «جناب‌الخلواد» اشاره کرد.

زارع بیدکی از جمله کتاب‌های خریداری شده از ناشران قم را کتاب‌های «مرموزات اسماء»، «باورهای شیعه»، «المشس‌المنیره»، «پیدایش مذاهب»، «استخاره در آینه شریعت»، «فرهنگ لغات وقف» و هم‌چنین کتاب‌های «مراح‌الارواح» تألیف «احمد‌بن علی» و «خلاصة‌الحساب» تألیف «بهاءالدین محمد عاملی» از انتشارات «مکتبه حنیفه پاکستان» نام برد.

بیدکی با بیان این مطلب که کتب عربی خریداری شده از مصر از سوی حجت‌الاسلام‌والمسلمین معراجی به تعداد 250 جلد آماده ثبت و ارسال به بخش سازمادهی است، گفت: این کتاب‌ها در موضوعات علوم سیاسی، تاریخی، فقه و علوم قرآنی هستند، در بین این کتاب‌ها، کتاب «موسوعه مکه المکرمه و المدینه المنوره» در سه جلد چاپ لندن به زبان عربی دیده می‌شود.

وی افزود: هم‌چنین در آینده نزدیک کتب خریداری شده از سوی ریاست کتابخانه از نمایشگاه دوحه قطر که تعداد آنها حدود 800 جلد تخمین زده می‌شود به مجموعه منابع کتابخانه اضافه خواهد شد، خرید کتاب تا پایان سال از ناشرین مختلف به ویژه ناشرین تهران و قم با برنامه‌ریزی از سوی تیم کارشناسی بخش فراهم آوری جهت تکمیل و بروزرسانی مخازن کتابخانه ادامه خواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet