هدر موبایل
1388/10/28 17:27:00
سرویس صحن
وزیر کشور خبرداد:

تعداد نمایندگان مجلس 310 نفر می‌شود

**وزیر کشور گفت: با لایحه‌ای که وزارت کشور به دولت تقدیم می‌کند و پس از تصویب به مجلس خواهد رفت، ۲۰ نماینده به سقف نمایندگان مجلس شورای اسلامی اضافه می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، شورای اطلاع رسانی دولت خبر داد که "مصطفی محمدنجار" درحاشیه جلسه امروز دوشنبه هیئت دولت این موضوع را اعلام کرده است.

نجار ادامه داد : حال حاضر 290 نماینده مجلس داریم که براساس اصل 64 قانون اساسی از سال 68 هر 10 سال یکبار 20 نماینده اضافه می‌شود.

وی به مطالعات گسترده معاونت سیاسی وزارت کشور در حوزه تقسیمات کشوری اشاره کرد و افزود: این لایحه با توجه به ویژگی‌های انسانی، جغرافیایی و سیاسی و بر مبنای عدالت و پیشنهاد استانداری ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وزیر کشور اضافه کرد: ‌این موضوع در مطالبات مردم و پیگیری حقوق آنان نقش مهمی دارد.

وی درباره زمان ارائه این لایحه به دولت گفت:‌ کار مطالعاتی این لایحه آغاز شده است و پس از نهایی شدن و تکمیل مطالعات به دولت ارائه می شود.

محمدنجار گفت:‌ فکر می‌کنم تا پایان امسال این لایحه به دولت ارائه شود.

بر اساس اصل 64 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران "عده‏ نمایندگان‏ مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ دویست‏ و هفتاد نفر است‏ و از تاریخ‏ همه‏ پرسی‏ سال‏ یکهزار و سیصد و شصت‏ و هشت‏ هجری‏ شمسی‏ پس‏ از هر ده‏ سال‏، با در نظر گرفتن‏ عوامل‏ انسانی‏، سیاسی‏، جغرافیایی‏ و نظایر آنها حداکثر بیست‏ نفر نماینده‏ می‏تواند اضافه‏ شود".

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet