هدر موبایل
1388/10/28 16:44:00
سرویس سیاسی

بنایی: حسینیان از نمایندگان مجلس عذرخواهی کند

**نماینده مردم قم اظهار داشت: آقای حسینیان در نامه استعفای خود از تعابیری برای مجلس استفاده کردند که باید از نمایندگان عذرخواهی کند.

"علی بنایی" که در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، سخن می‌گفت، افزود: استعفای آقای حسینیان از ابتدا که مطرح شد بازتاب رسانه‌ای وسیعی همراه بود تا جایی که رسانه‌های ضد انقلاب بیشترین سوء استفاده را از این مساله داشتند به نحوی که می‌توان گفت ایشان در زمین دشمن بازی کرد.

نماینده قم ادامه داد: شاهد این حرکت هم این موضوع است که زمانی که آقای حسینیان از نامه خوداعلام استرداد کرد این اعلام هیچ جا منعکس نشد.

وی با اشاره به محورهای مطرح شده در استعفانامه حسینیان اظهار داشت: ایشان مسایلی را در مورد مجلس و دیگر قوای کشور مطرح کردند که اشتباه بود.

نماینده قم اظهار داشت: اگر ایشان موارد مورد اشاره خود را صحیح می‌دانستند چرا نایستادند از ادعاهای خود دفاع کنند.

بنایی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد این استعفا از سر احساسات بوده باشد و اگر در این رویه باب شود اقدام خطرناکی است که به محض اینکه یک نماینده احساس کند فضا برای مطرح کردن وی فراهم است موضوعی مثل استعفا را دست آویز قرار دهد و بعد هم خیلی راحت اعلام کند که استعفا را پس گرفتم.

وی افزود: مجلس، نمایندگان و دیگر قوا باید مدعی باشند که چرا علی رغم تاکیدات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری مبنی بر در راس امور بودن مجلس، یک نماینده که خود عضوی از این نهاد است اینگونه شان و جایگاه مجلس را تضعیف کند تا جایی که آن را ضعیف و بی اراده جلوه دهد.

نماینده قم ادامه داد: در این بین حقوق نمایندگان مجلس که همان حق الناس است تضییع شد و آقای حسینیان با این نامه استعفا با آبروی نمایندگان بازی کرد.

وی افزود: دلیل نمی‌شود که اگر یک نماینده سلیقه حزبی یا سیاسی نمایندگان دیگر را نمی‌پسندد به تخریب و تضعیف آنها روی آورد.

بنایی تصریح کرد: تاکیدی که بزرگان ما در رعایت اعتدال در رفتار و گفتار دارند در همین موضع‌ها باید مورد توجه قرار گیرد و بنظر می‌رسد آقای حسینیان یا باید پاسخ مسایلی که در نامه خود مطرح کردند را بدهند و در غیر اینصورت از نمایندگان عذرخواهی کنند.

بنایی با اشاره به بخشی از نامه حسینیان که در آن گفته بود که احساس سرخوردگی می‌کنم اظهار داشت: بیان اینگونه سخنان درست برخلاف مبانی اسلامی ماست، مبنی بر اینکه شخص مومن همه نوع حقی دارد غیر از اینکه خودش را خوار و ذلیل کند.

وی در خصوص انگیزه حسینیان از نوشتن چنین نامه‌ای اظهار داشت:‌ مخاطب ایشان تعدادی از نمایندگان در مجلس بودند که ایشان به اشتباه آن را به کل نمایندگان تعمیم دادند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet