هدر اصلی
1388/10/29 11:04:00
سرویس سیاسی
لاریجانی با استقبال از انجام مناظرات تلویزیونی:

باید مجال اظهارنظر برای همه صاحب‌نظران فراهم شود

**رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به برگزاری مناظرات در صدا و سیما نباید به عنوان یک کار مقطعی توجه کرد و باید به عنوان یک استراتژی در تلویزیون و رسانه‌ها مورد پیگیری قرار گیرد، تاکید کرد: عرض این کار را باید وسیع و مجال اظهارنظر را برای همه صاحب‌نظران فراهم کرد.

به گزارش خبرنگارخانه ملت، "علی لاریجانی" در حاشیه مراسم همایش غزه، نماد مقاومت در پاسخ به سوالی مبنی بر تشدید فضای دو قطبی سیاسی در جامعه و لطمات ناشی از آن گفت: چرا باید تصور کنیم که فضای کشور دو قطبی است؛ هم‌اکنون افکار مختلف می‌توانند آرا و نظرات خود را مطرح کنند و به اطلاع مردم برسانند که این به معنای وجود فضا برای بیان همه نظرات است.

وی در مورد امکان اقدامات نظامی از سوی رژیم صهیونیستی علیه کشورهای منطقه و تاسیسات هسته‌‌ای ایران تاکید کرد: با توجه به این‌که جنگ‌های 22 روزه و 33 روزه درس‌های مهمی به این رژیم داد که میدان برای این قبیل بازی‌ها فراهم نیست.

لاریجانی ادامه داد: همیشه این قبیل نعره‌کشی‌های سیاسی را توسط رژیم صهیونیستی در طول این سال‌ها شاهد بوده‌ایم اما هیچ وقت جرات این کار را نداشته‌اند، لذا نباید به این مساله اهمیت زیادی داد.

وی گفت: این حرف‌ها بیشتر عجز آنها را به نمایش می‌گذارد و ما در این زمینه ممهز هستیم.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه در مورد ارزیابی‌اش از مناظرات برگزار شده در صدا و سیما خاطرنشان کرد: اصل این‌که مناظرات در کشور در ابعاد مختلف به صورت جدی وجود داشته باشد، بد نیست.

وی ادامه داد: با برگزاری مناظرات در واقع فضایی ایجاد می‌شود که افکار عمومی بتوانند بر روی موضوعات اصلی تمرکز پیدا کند. اما نباید به این مساله به عنوان یک کار مقطعی توجه کرد و باید به عنوان یک استراتژی در تلویزیون و رسانه‌ها مورد پیگیری قرار گیرد.

لاریجانی متذکر شد: در اجرای مناظرات  باید نزاکت و ادب لازم را رعایت کرد. فکر می‌کنم که عرض این کار را باید وسیع و مجال اظهارنظر را برای همه صاحب‌نظران فراهم کرد.

رییس قوه مقننه همچنین در مورد موضوع نقض قطعنامه‌های سازمان ملل توسط رژیم صهیونیستی خاطر نشان کرد: در پشت هیچ‌کدام از طرح‌هایی که برای فلسطین ریخته شده استیفای حقوق مردم فلسطین مدنظر نبوده است.

وی افزود: در ارزیابی بحث‌های مختلف سازش در طول چند دهه‌ اخیر می‌توان دید که هیچ یک از این طرح‌ها، مباحث و خواسته‌هایی که نوشته شده است را برآورده نکرده و این نشان می‌دهد که پشت صحنه، طرحی برای استیفای حقوق مردم فلسطین وجود ندارد و بیشتر به دنبال سرگرم سازی کشورهای اسلامی و منطقه و هستند.

لاریجانی گفت: این کار در جهت انحراف ذهن ملت‌های منطقه و اسلامی از حقوق ملت فلسطین است.

رییس مجلس با بیان اینکه در شورای امنیت با حضور آمریکا و کشورهای غربی انجام اقداماتی برای استیفای حقوق مردم فلسطین امکان‌پذیر نیست و آنها اجازه نمی‌دهند تحرکی در این زمینه انجام شودف تصریح کرد: راه استیفای حقوق ملت فلسطین، مقاومت و روشنگری توسط رسانه‌ها و روشن کردن ابعاد موضوع است که در این زمینه حقوقدانان نیز می‌توانند در پیگیری حقوق ملت فلسطین با استفاده از ابزارها و نهادهای بین‌المللی گام بردارند.

وی تاکید کرد: کشورهای اسلامی باید از خواب بیدار شوند و به بحث مقاومت توجه کنند چرا که در آینده برای خود آنها مشکلاتی پدید می‌آید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet