هدر اصلی
1388/10/29 17:40:00
سرویس بین الملل
مرکز پژوهش‌ها بررسی کرد

ساختار نظام انتخابی هند

**مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ساختار نظام انتخاباتی هند را بررسی کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهشها، دفتر مطالعات سیاسی این مرکز با ترجمه یک منبع لاتین تحت عنوان «سیاست‌های نظام انتخاباتی» پیرامون آثار نظام انتخاباتی هند خاطرنشان ساخت: هند برای بخش عمده‌ای از تفکر غربی مظهر یک چالش در مورد سیستم های انتخاباتی، است. این کشور یک نمونه‌ای از یک کشور در حال توسعه با تنوع بسیار است که یک دمکراسی باثبات را، به مدت بیش از 50 سال (با یک وقفه کوتاه) حفظ و پیش‌بینی‌های مربوط به اضمحلال و سقوط دمکراسی و از هم پاشیدگی دولت و کشور را نقش بر آب کرده است.

این گزارش می‌افزاید: کشور  هند ضمن حفظ کامل سیستم اکثریت تک عضوی ، از یک سیستم حزبی غالب به یک سیستم چند حزبی ، بدون تبعات معمول آن (که توسط تئوری‌های موجود ضروری و لازم تلقی می‌شوند)، انتقال یافته است.

در بخش دیگر از این مطلب آمده است: پس از گذشت بیش از چهاردهه ، دولت و حکومت هند همچنان پایدار باقی مانده است و در سال 2004 این کشور یکبار دیگر شاهد انتقال آرام و صلح جویانه قدرت بود. در بخش دیگری از این مطلب آمده است: در حالی که چالش‌های بسیاری برای دمکراسی هند همچنان باقی مانده است، اما سوابق نشان می‌دهد که دمکراسی هند همچنان به تحول و تکامل خود ادامه می‌دهد تا با چالش‌هاذی رودرروی خود مقابله کند و بر چالش‌های موجود فائق آید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet