ایام محرم 1398
1388/10/30 09:13:00
سرویس بین الملل
سبحانی نیا:

بهبود روابط ایران و مصر، حلال مشکلات منطقه است

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همسویی ایران و مصر در مورد مسئله فلسطین می‌تواند بسیاری از مشکلات موجود بر سر روابط دوجانبه و مسایل جهان اسلام و منطقه را حل کند.

"حسین سبحانی نیا" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به سخنان اخیر "حسنی مبارک" رئیس جمهور مصر مبنی بر استقبال وی از سرگیری روابط تهران - قاهره گفت: اگر مقامات دو کشور بتوانند به آرمان مشترکی در مورد فلسطین برسند می‌توان گفت بستر از سرگیری روابط دو جانبه فراهم شده است.

وی خاطرنشان کرد: برخی مسایلی که در گذشته در موضع‌گیری‌های کشور مصر در قبال مسایل فلسطین رخ داد، از جمله قرارداد کمپ دیوید و نقش "انور سادات" رییس جمهور سابق این کشور در این قضیه، عدم همراهی مصر با آرمان مردم فلسطین را به همراه داشت و همین حرکت نقطه آغازی برای قطع رابطه کشورمان با مصر بود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست  خارجی تصریح کرد: آنچه مسلم است این است که روند موجود روابط ایران و مصر به نفع دو کشور، منطقه و جهان اسلام نیست و باید تغییر و اصلاح این وضعیت از جایی آغاز شود.

وی افزود: برای اینکه این دو کشور بزرگ جهان اسلام بتوانند نقش موثرتری در وحدت کشورهای اسلامی ایفا کنند، باید همسویی در موضوع فلسطین را به عنوان یک اصل در نظر بگیرند.

سبحانی نیا با بیان اینکه کشور مصر با توجه قدمت تاریخی و تمدنی که دارد از جایگاه خوبی بین کشورهای اسلامی و منطقه برخوردار است، تاکید کرد: همسویی قاهره با تهران در موضوع فلسطین می‌تواند حلال بسیاری از مشکلات جهان اسلام و خاورمیانه باشد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی سفر اخیر رئیس مجلس به مصر را یک اقدام دیپلماتیک موثر در برهه کنونی ارزیابی و تاکید کرد: این حرکات باید استمرار یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet