هدر اصلی
1388/10/30 15:58:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در جمع مردم شازند تاکید کرد:

مجادلات سیاسی امکان سرمایه‌گذاری را از بین می برد

**رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در بررسی لایحه هدفمند کردن یارانه ها، حمایت از بخش‌های صنعت و کشاورزی را نیز در نظر گرفت و ۳۰ درصد از ظرفیت را به آن اختصاص داد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، علی لاریجانی در جمع مردم شازند، اظهار داشت: شهر شما در بین شهرستان‌های استان مرکزی از خصوصیات برجسته‌ برخوردار است و جای آن را دارد که با برنامه‌ریزی نسبت به توسعه آن اقدام کرد.

وی افزود: سه پروژه اساسی در این شهر وجود دارد و امکان خوبی است که می‌توان با سرمایه‌گذاری در آن زمینه‌های اشتغال را فراهم کرد.

رییس مجلس با اشاره به دغدغه‌ مسئولان این استان در خصوص بیکاری گفت: باید به این دغدغه  توجه کنیم و نوع سرمایه‌گذاری نیز به نحوی باشد که خانواده‌ها بتوانند زندگی آینده خود را پیش‌بینی کنند که این نیازمند برنامه‌ریزی دقیق‌تر در حوزه اقتصادی، منطقه‌ای و استانی به طور خاص است.

لاریجانی با بیان این که حوزه‌های علمیه یکی ازارکان فکر دینی در کشور است، اظهار داشت: بسیاری از نابسامانی‌های اجتماعی در ایام پس از انقلاب و حتی قبل از آن به دلیل همین سطحی‌نگری‌ها بود.

وی با اشاره به نزدیک شدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب، فراز و فرودهایی در دسته‌جات سیاسی داشتیم و بسیاری از انحرافات شکل گرفت که صدماتی هم به همراه داشت.
رییس مجلس به رواج تفکرات مارکسیستی اشاره کرد و افزود: بعضی نیز گرایش راست داشتند اما اگر نگاه کنیم از فکر اسلامی و حوزه علمیه به سطحی‌نگری و انحراف افتادند.

وی افزود: امروز هم باید به این موضوع دقت کرد که اگر کشور بخواهد حرکت سالم در زمینه توسعه داشته باشد نیاز به آرامش دارد، کسانی که در داخل به مشاجرات دامن می‌زنند باید به این نکته توجه کنند، در فضایی که مجادلات در آن فراوان باشد امکان سرمایه‌گذاری مطلوب نیست.

رییس مجلس افزود: این گونه سایش‌ها در مسائل سیاسی فقط تاثیر سیاسی ندارد بلکه در ابعاد گوناگونی چون حرکت توسعه و جایگاه ایران تاثیرگذار است و مدیران را نیز در این زمینه محتاط می‌کنند؛ بنابراین این خواسته معقول مردم است هر چند در راهپیمایی‌ها و نمازجمعه‌ اراده خود را نشان دادند و همه باید به آن توجه کنند.لاریجانی گفت: نباید کاری کنید که مردم احساس کنند، شما جلوی آنها ایستاده‌اید.

وی با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری، مبنی براینکه آقایان موضع‌صحیح و راه خود را مشخص کنند، ادامه داد: هر چند که منافقین در روز عاشورا ماجراجویی کردند اما مردم و نظام در پیگیری این موضوع هیچ کوتاهی نخواهند کرد و با شدت با آنها برخورد خواهند کرد.

رییس مجلس با اشاره به تصویب طرح هدفمندکردن یارانه‌ها در مجلس گفت: مجلس این طرح را با دقت بررسی و تصویب کرد و همه زوایای آن را مورد بررسی قرار داد.

 مجلس وکمیسیون‌های تخصصی آن از دیدگاهها و نظرات کارشناسان و صاحب‌نظران استفاده کرد و به همه ملاحظات توجه کرد و این لایحه را با شیب 5 ساله تصویب نمود تا مشکلی به وجود نیاید و به مردم فشار وارد نشود.

لاریجانی افزود: مجلس حتی مصوب کرد که همه مردم باید تحت پوشش آن قرار بگیرند و همه دهک‌ها را مشخص کرد که زندگی مردم با مشکل روبرو نشود.

وی گفت: مجلس در بررسی این لایحه، حمایت از بخش‌های صنعت و کشاورزی را نیز در نظر گرفت و 30 درصد از ظرفیت را به آن اختصاص داد.رییس مجلس تصریح کرد: اصل هدفمندکردن یارانه‌ها با هدف افزایش تولید در کشور است لذا باید با دقت این کار صورت بگیرد.
دولت همه آمادگی خود را برای اجرای دقیق آن اعلام کرده است و امیدواریم دولت در این کار موفق شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet