خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/10/30 20:11:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در جمع مردم کمیجان:

باید فضا برای تلاش و آبادانی کشور فراهم شود

**رییس مجلس خاطر نشان کرد: راهی برای استقامت در بخش کشاورزی جز ایجاد صنایع مکمل و تبدیلی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، علی لاریجانی که در حسینیه امام خمینی(ره) شهر کمیجان و در جمع مردم این شهر سخن می گفت، با اشاره به مشکلات موجود در بخش کشاورزی و بحث کمبود آب و بارندگی در کشور، تصریح کرد: باید در برنامه پنجم سرمایه گذاری های لازم را برای بهره گیری حداکثری از منابع صورت گیرد، تا با آبیاری تحت فشار اراضی بیشتری زیر کشت برود.

وی با بیان اینکه بدین منظور باید کشاورزان از تسهیلات بانکی بهرمند شوند، افزود: در برنامه پنجم توسعه این مسئله محقق شده و دولت نیز تلاش های لازم رادر این زمینه صورت می دهد.

لاریجانی با بیان اینکه از نظر مجلس راهی برای استقامت در بخش کشاورزی جز ایجاد صنایع مکمل وجود ندارد، گفت: برای اینکه کشاورزی ما بتواند از جان برخوردار باشد باید به این مقوله توجه وی‍ه داشته باشیم، که خوشبختانه یکی از مسائلی که در برنامه پنجم مود توجه قرار گرفته این موضوع است.

رییس مجلس در ادامه بر صیانت از تولیدات داخلی و وضع ضوابط دقیق در خصوص واردات تاکید کرد و گفت: باید تلاش کرد تا تولیدات داخلی هدر نروند.

وی ادامه افزود: این موضوع در مجلس بررسی می شود تا با کمک دولت این موضوع را ضابطه مند کنیم.

رییس مجلس تحولات سیاسی کشور را دارای دو بعد داخلی و خارجی دانست و گفت: در بعد خارجی با توجه به ظرافت های آن شاهد یک نوع فریب کاری هستیم.

وی ادامه داد: هم اکنون در عرصه بین الملل در ظاهر یک سخن می گویند و در باطن عملکرد دیگری دارند.

لاریجانی حضور و نقش اوباما در پدیدی آمدن این مسئله را بسیار تاثیر گذار دانست و خاطرنشان کرد: آنها در مسئله هسته ای ایران مواضع خشنی را اعلام می کنند اما باید به این مورد توجه کرد که مقوله ای همانند موضوع هسته ای با ایستادگی تام و تمام ملت به عنوان میراث انقلاب اسلامی همراه است؛ چرا که جوانان ما تلاش های زیادی برای تحقق آن صورت داده اند.

لاریجانی در تشریح ابعاد داخلی مسائل سیاسی کشور، گفت: پس از انتخابات اتفاقاتی رخ داد که به هیچ وجه مطلوب نبود. آقایانی که در این زمینه گام بر میدارند، مردم را متاثر کردند و وقت آنها را گرفتند، ضمن اینکه فضا برای سوء استفاده برخی خارجی ها هم فراهم شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با تیز بینی مقام معظم رهبری این مسیر برای مردم روشن شد و امروز مردم با حضور در صحنه به همه این مسائل پاسخ داده و می دهند.

وی حضور مردم در راهپیمایی نهم دی ماه را نشانه پاسخ آنها و صیانت از انقلاب دانست و گفت: همه باید از این مسائل درس بگیرند و فضا را برای تلاش در کشور مهیا کنند، و مردم نیز در این زمینه اراده قوی دارند. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet