هدر اصلی
1388/11/01 09:40:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در جمع خبرنگاران:

ایستادگی ایران در مقابل تشکیل امپراطوری امریکا مرهون تفکر امام (ره) است

**رییس مجلس شورای اسلامی گفت: تنها کشوری که در مقابل تشکیل امپراطوری جهانی امریکا ایستادگی کرده جمهوری اسلامی ایران است که این ایستادگی مرهون تفکر امام (ره) در ایجاد انقلاب بود.
علی لاریجانی ضمن بازدید از منزل امام خمینی(ره) درشهر خمین در جمع خبرنگاران، گفت: دیدن این مجموعه را به همگان توصیه می کنم، زیرا نکات جالبی هم از نظر زیست اجداد و پدر امام(ره) و هم اینکه ایشان در چه کانونی و با چه شرایطی زندگی می کرده است دارد. وی افزود: فضای معنوی که در این منطقه وجود دارد یاد آور اساس و مبنای انقلاب است.رییس مجلس تصریح کرد: تفاوت انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب ها در این است که از یک زیر بنای فرهنگی و دینی برخوردار است.وی ادامه داد: مقایسه انقلاب ما با انقلاب فرانسه یا روسیه نشان می دهد که جوهر انقلاب ما یک تفاوت ماهوی با آنها دارد، که همان مبنا بودن مسائل دینی و فرهنگی است زیرا این تفکر هم عامل ایجاد انقلاب بوده و هم عامل بقای آن. لاریجانی با بیان اینکه بازدید از چنین مکانی این نکته را در ذهن انسان تداعی می کند که باید به کانون اصلی انقلاب توجه کرد، گفت: امیدواریم که امسال، سال پرفروغی در حفظ و صیانت از انقلاب داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که اگر امام پرچم دار انقلاب نبود، اکنون چه سرنوشتی در انتظار ایران بود، گفت: لازمه پایه گذاری این انقلاب و ایجاد یک انقلاب فکری نیازمند این بود که سد دیکتاتوری شاه برداشته شود. البته این تنها سد نبود و امام(ره) از این پایگاه مبارزه را آغاز کرد و به مبارزه با استکبار امریکا و اسرائیل پرداخت و یک فکر نوین را پایه گذاری کرد.

رییس مجلس افزود: نباید تصور کرد انقلاب ایران، به خاطر تقابل در داخل سامان گرفت.بلکه ابتدا باید سد اولیه و داخلی شکسته می شد. امام(ره) با حرکتی که آغاز کرد فکری نوین برای احیای تفکر اسلامی را در دنیا به وجود آورد.

وی گفت: اکنون آثار فکری امام(ره) را می توان در افریقا، خاورمیانه و آسیا ملاحظه کرد. در بعضی کشورهای غربی هم یک نوع بیداری در فکر مسمانان در حال ایجاد است. 

لاریجانی با بیان اینکه آغاز این حرکت پویا با محوریت ایران بود که مرتب تولید فکر و حرکت و پشتیبانی می کرد. 

وی افزود: واقعا اگر بگویم با انقلاب ایران و حرکتی که امام(ره) آغاز کرد، سرنوشت دنیا تا حدی تغییر پیدا کرد حرف بیراهی نزده ام.

وی با اشاره به وضعیت کنونی لبنان گفت: این شرایط ثمره انقلاب اسلامی است.

رییس مجلس در خصوص به بن بست رسیدن استراتژی امریکا در مورد نظامی گری و یکجانبه گری، گفت: استراتژی آنها حتما همین بود که امپراطوری بزرگی در دنیا ایجاد کنند اما تنها کشوری که در مقابل آنها ایستادگی کرد ایران بود.  تنها جمهوری اسلامی ایران بود که بر اساس فکری اصیل ایستادگی کرد و این تئوری را با شکست مواجه کرد.

وی ادامه داد: شکست این تئوری اتفاق ساده ای نبود و پیروزی آن می توانست با یک دیکتاتوری بین المللی همراه شود؛ اما وقتی این سد شکسته شد یک فضای تنفسی برای همه ملتها به وجود آمد و این به معنای تغییر موازنه در دنیاست که اینها همه از برکات فکر امام و انقلاب اسلامی بود.

وی با توصیف شخصیت حضرت امام گفت: امام را یک عارف ربانی و عارفی واصل می دانم که هیچگاه عزلت نشین نبودند. نگاه علمای ربانی به دنیا، نگاه واسع است و نسبت به مسائل سیسی و اجتماعی بی تفاوت نبوده و نیست، زیرا توجه به این مسائل از کمال دین حاصل می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet