هدر موبایل
1388/11/01 13:46:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در جمع مردم محلات:

مقررات سرمایه‌گذاری در کشور پیچیدگی‌های زیادی دارد

**رییس مجلس با بیان اینکه سرمایه‌گذاری با احساس امنیت باعث رشد و توسعه کشور می‌شود، گفت: مقررات سرمایه‌گذاری در کشور دارای پیچیدگی‌های زیادی است.

به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دومین روز از سفر خود به این استان در جمع مردم محلات اظهار داشت: حضور عالمان و اقامت بزرگان در این شهر باعث دلبستگی مردم به روحانیت بوده است.
وی با بیان اینکه حضرت امام این شهر را دارالمومنین خطاب کرده‌اند و این شهر در حال حاضر با این نام معروف شده است، گفت: از نظر سیاسی مردم محلات دین خود را انقلاب ادا کرده‌اند و در عرصه اقتصاد نیز تلاش‌هایی را ارائه داده، به گونه‌ای که این شهر نماد شهر گل در کشور است.
لاریجانی گفت: صادرات گل باید در این شهر ادامه پیدا کند زیرا این کار به نفع توسعه کشور است و ما نیز از آن حمایت می‌کنیم.
وی با تاکید بر اینکه اهتمام به توریستی بودن این شهر با توجه به مزیت‌های جغرافیایی آن باعث فراهم کردن توسعه در شهر می‌شود، گفت: باید روان شدن سرمایه‌گذاری در بخش‌های صنعت و تولید کشاورزی انجام شود تا معضل بیکاری در کشور نیز که یک مشکل اساسی محسوب می‌شود، برطرف شود.
لاریجانی یکی از ویژگی‌های حل معضل بیکاری را تسهیل سرمایه‌گذاری دانست و اظهار داشت: مقررات و قوانینی که الان در این زمینه وجود دارد هنوز هم دارای پیچیدگی‌های زیادی است به همین دلیل در مجلس یک قانون تحت عنوان تسهیل سرمایه‌گذاری در کشور در حال بررسی است.
رئیس قوه مقننه اظهار داشت: یکی دیگر از راهکارهای حل مشکل بیکاری را ارائه تسهیلات بانکی دانست و تصریح کرد: در دولت نهم در یک برهه‌ای تسهیلات خوبی پرداخت می‌شد اما به دلیل عدم ضابطه‌مند بودن تسهیلات، باعث انبساطی شدن وضعیت اقتصادی در کشور شد.
لاریجانی ادامه داد: بانک‌ها برای کاهش نقدینگی حالت انقباضی را در پیش گرفتند که تاکنون این رقم ادامه دارد که باید در این زمینه، به ویژه در زمینه شناسایی تولید‌کنندگان واقعی بازنگری و تسهیلات ویژه‌ای به آنان پرداخت شود.
لاریجانی انضباط قانونی را یکی از ارکان حاکم شدن نظم و قانون دانست و اظهار داشت: سرمایه‌گذاری با احساس امنیت می‌تواند باعث رشد و توسعه کشور شود لذا مجلس علاوه با تدوین قانون روی اجرای قوانین وقت زیادی را اختصاص داده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet