شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1388/11/01 13:32:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در یادواره سرداران و هزاران شهید شهرستان خمین:

نفع کشور در اجرای درست هدفمند کردن یارانه هاست

**رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اجرای درست قانون هدفمند کردن یارانه ها تاکید کرد که نفع کشور در اجرای صحیح و دقیق این قانون است.

علی لاریجانی صبح امروز در یادواره سرداران و هزار شهید شهرستان خمین، با تاکید بر تاثیر انقلاب اسلامی در جهان تصریح کرد: اینکه امروز امریکا در عراق گیر افتاده به دلیل بیداری است که امام(ره) و شهدای ما با انقلاب خود در جهان ایجاد کردند.
وی افزود: جوانان عراق اصل شهادت و مکانیزم‌های جهاد و راه امام(ره) را درک نمودند وگرنه آمریکا اینگونه در باتلاق عراق گیر نمی‌افتاد.
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به توصیه‌ حضرت امام (ره) در مورد زنده نگه داشتن فرهنگ جهاد و شهادت، گفت: تمسک جدی به اسلام و راه اصیل فکر اسلامی باعث شده است که در این 30 سال پس از انقلاب کشور ما حفظ شود و هیچ چیز مهمتر از اصالت فکر اسلامی دست ما را نگرفت.
وی با اشاره به اینکه گروه‌های چپ و راستی وجود داشتند که مانع پیگیری راه اصیل روحانیت می‌شدند، افزود: اگر می‌خواهیم عزتمندی ایران را تامین کنیم باید اصالت فکر امام در حوزه‌های علمیه را دنبال کنیم و گول این حرف‌ها که به آنها زرق و برق می‌دهند تا اصالت فکر روحانیت را از بین ببرند نخوریم.
لاریجانی با اشاره به فرارسیدن ایام پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب ایران همانگونه که حضرت امام (ره) فرمودند انفجار نور بود که تاثیرات آن لرزه‌هایی در کاخ‌های امپراطوری نوین در دنیا ایجاد کرد.
وی اظهار داشت: شاید عده ای در اوایل انقلاب این دریافت را نداشتند، اما خیلی زود متوجه این گوهر توفنده شدند؛ بنابراین مرتبا در برابر آن سنگ‌اندازی کردند و خوشبختانه دیدیم که ایستادگی مردم ما را به اینجا رساند و امروز ایران جایگاه بزرگی در منطقه دارد.
رییس قوه مقننه با یادآوری وضعیت حاکم بر منطقه و جهان پیش از انقلاب اسلامی که در آن وابستگی حکومت شاه به آمریکا و اسراییل و یکه‌تازی آمریکا برای حذف جهان دو قطبی مشهود بود، خاطرنشان کرد: زمانی که کشورهای عربی در مقابل اسرائیل ایستاده بودند، ایران تنها کشور منطقه بود که ارتباط و دوستی با اسرائیل داشت. سرکوب در داخل و وابستگی به خارج، ذلتی بود که در آن زمان ما باید تحمل می‌کردیم.
وی با یادآوری اینکه آمریکا می‌خواست به دنیا تسلط پیدا ‌کرده و امپراتوری بین‌المللی در کشور ایجاد کند، افزود: اگر ایران این حرکت انقلابی را انجام نمی‌داد و پایه‌های امپراتوری را نمی‌شکست، تردیدی نکنید کشورهای عربی و منطقه جرات نداشتند در مقابل حرکت بزرگ آمریکا و اسرائیل بایستند و امریکا میتوانست سپر روسیه را بشکند و قدرت مطلق شود.
رئیس مجلس ادامه داد: دو عامل مهم در پیروزی انقلاب تاثیرگذار بود؛ اول راهی که امام پیش پای مردم گذاشته بود و توسط راهنمایی امام، انقلاب بزرگی در منطقه بوجود آمد. دوم احیای خصوصیت شهادت و جهاد بود که این دو رکن است که عامل فتح‌الفتوح ایرانیان در عصر حاضر شد.
وی با بیان اینکه شهادت و مجاهدت یک خصوصیت تحول‌برانگیز در خود انسان و به تبع آن در جامعه است، گفت: جامعه‌ای که این خصوصیت را داشته باشد سرافراز است و اگر از آن فاصله بگیرد لباس ذلت می‌پوشد. اگر حماس در برابر اسراییل پیروز شد ناشی از توسل به جهاد و مقاومت بود.
رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر اهداف امام (ره) از باز کردن موضوع ولایت فقیه در فرهنگ سیاسی کشور، گفت: امام (ره) این موضوع را در فرهنگ سیاسی کشور به صورت جدی باز کردند تا مشروعیت کشور از نظر حرکت و استقامت کشور در برابر استعمار و استکبار توسط ولایت فقیه تامین شود. ولایت فقیه مردم را بسیج کرد و به جبهه‌ها اعزام کرد و توانست جلوی دیکتاتوری بنی‌صدر را بگیرد.

لاریجانی با تاکید بر اینکه ولایت فقیه عامل استقامت کشور در برابر بیگانگان، مبارزه با استکبار و صیانت از جمهوری اسلامی است، تصریح کرد: تمام فتنه‌هایی که در طول 30 سال گذشته به وجود آمده توسط ولایت فقیه آرام شده است.
وی افزود: در دولت قبل سوالات بلاوجهی مطرح می‌شد اما این ولایت فقیه بود که کشور را به سمت درست هدایت می‌کرد و ولایت فقیه توانست با بیداری نیروهای انقلابی کشور را از برخی مسائل انحرافی دور کند و جلوی این تفکرات انحرافی را بگیرد. با توجه به این مسئله باید از میراث گرانقدر امام (ره) صیانت کنیم.
رییس مجلس شورای اسلامی، جمهوریت و آزادگی در کشور را مورد تاکید امام (ره) عنوان کرد و با اشاره به تاکیدات امام (ره) در برگزاری انتخابات در بدترین شرایط نیز، خاطر نشان کرد: جمهوریت نظام مسئله‌ بزرگ و افتخارآفرینی در کشور است و بحث‌های تقلب خود یک دروغ بزرگ است. تن دادن به این حرف‌ها جمهوریت نظام را زیر سوال می‌برد. همه‌ی ارکان کشور به بحث انتخابات به نوعی مربوط هستند که این خود یکی دیگر از میراث‌های بزرگ امام (ره) است.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود روحیه‌ مبارزه با ظلم و استکبار را از دیگر میراث‌های امام (ره) برشمرد که سربلندی امروز ایران به خاطر این عنصر اساسی است، بنابراین باید این میراث حفظ شود و اجازه‌ی وارد شدن لطمه به این میراث به کسی داده نشود.
لاریجانی با اشاره به مشکلات مردم خمینی‌شهر از نظر صنایع و کشاورزی تاکید کرد‌:‌ انشاءالله این مشکلات را حل خواهیم کرد و در برنامه پنجم و بودجه برای تغییر نظامات کشاورزی تلاش خواهیم کرد.
لاریجانی خاطرنشان کرد: اقتصاد نقش اساسی در تحولات کشور دارد و ضمن اینکه در آرمان‌های امام و شهدا اصرار باید داشته باشیم باید بدانیم توسعه کشور و حل مشکلات مردم و رونق اقتصادی عامل مهمی برای ایستادگی در مقابل بیگانگان است و مسئولین باید تمام جد خود را برای رفع مشکلات اقتصادی مردم به کار ببندند.
رئیس قوه مقننه گفت: دولت طرح هدفمندکردن یارانه‌ها را ایجاد کرده و مجلس هم برای همه جانبه کردن این طرح سعی کرده تا این طرح آرام حرکت کند و به مردم فشار وارد نشود و عدالت را نیز در مورد تامین انرژی ایجاد کند.
لاریجانی تاکید کرد: همه مسئولین باید درک صحیحی از این تحول مهم برای مردم به وجود آورند زیرا اگر این طرح درست اجرا شود، به نفع کشور است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet