ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/11/01 21:51:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در جمع مردم دلیجان:

وظیفه کنونی ما عمق بخشیدن به معارف اسلامی است

**رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در شریط فعلی تلاش ما باید این باشد که معارف اسلامی را عمق ببخشیم و هرچه در این زمینه سرمایه گذاری شود، فرزندانمان در آینده از فکر عمیق تری در مسائل دینی برخوردار می شوند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، علی لاریجانی در جمع مردم دلیجان گفت: شهر شما از یک پتانسیل خوب صنعتی برخوردار است و تعداد کارخانجاتی که در حال بهره برداری هستند نسبت به شهرهای دیگر پیشرفت خوبی داشته است و از یک وجه صنعتی برخودار است.

وی افزود: اگر بخواهیم توسعه پایداری در کشور ترسیم کنیم، راه آن افزایش سرمایه گذاری های صنعتی است.

لاریجانی ادامه داد: مردم خود باید صاحب کار باشند تا توسعه شکل گیرد و من توصیه می کنم استاندار و مدیران استان تسهیلات لازم برای سرمایه گذاری در این شهر را فراهم آورند. زیرا علاقمندان زیادی هستند که بخواهد در اینجا سرمایه گذاری کنند.

وی افزود: نزدیکی این شهر به قم و قرار گرفتن در مسیر راه اصفهان و برخورداری از مسیر ترانزیتی امتیازاتی را برای دلیجان فراهم کرده که از این مزیت ها می توان برای توسعه امکانت صنعتی استفاده کرد.

لاریجانی تصریح کرد: راه آهنی که از تهران به قم و اصفهان کشیده می شود نیز مزیت دیگری است که در آینده می تواند موجب رونق کار در این شهر شود.

 رییس مجلس گفت: اینها امکاناتی است که در برنامه پنجم نیز دیده شده که در آینده زمینه های تحقق آن فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به اظهارات امام جمعه این شهر مبنی بر بیداری مردم این منطقه در حوادث اخیر، گفت: بیداری مردم در شرایط حساس و به صحنه آمدنشان، مسائل مهمی است که اجر و منزلت آن را انقلاب درک می کند.

وی ادامه داد: حوادث در کشور متفاوت و از جنس های مختلف است، اما چیزی که این حوادث را هموار می کند و همه را در طریق منافع ملی کشور مصادره می کند، شناخت صحیح مردم و قدم برداشتن در مسیر ولایت فقیه است.

 لاریجانی گفت: این افتخاری برای ماست که مردم از یک پتانسیل خوب و فهم و درک عمیق در مسائل سیاسی برخوردارند و به محض اینکه احساس می کنند برخی به آرمانهای انقلاب توهین می کنند و یا حرکت های ضد انقلاب انجام می دهند به صحنه می آیند و تکلیف را روشن می کنند و این ظرفیت بزرگی است.

وی تاکید کرد: با این فکر و اندیشه نباید نگرانی به این مسائل داشت، اینها بعد از مدتی به فرصت هایی برای کشور تبدیل خواهد شد و قدرت و توان نیروهای مسلمان، انقلابی را بیشتر می کند.

لاریجانی درخصوص حوزه های علمیه گفت: در شریط فعلی تلاش ما باید این باشد که معارف اسلامی را عمق ببخشیم و هرچه در این زمینه سرمایه گذاری شود، فرزندانمان در آینده از فکر عمیق تری در مسائل دینی برخوردار می شوند.

وی به حمایت مجلس از حوزه های علمیه اشاره کرد و گفت: قبلا این موضوع در مجلس دنبال شده و امسال نیز آن را پیگری می کنیم.رییس مجلس با اشاره به مشکلات این شهر گفت: مشکلات بهداشت و درمان را با استاندار و وزیر بهداشت و درمان مطرح و بهبود شرایط را از آنها پیگیری می کنم.

وی در خصوص تقاضای الحاق دلیجان به استان قم اظهار داشت: آنچه باید برای ما مهم باشد، انجام درست کارهاست. اگر کارها در استان مرکزی به درستی انجام شود، ممکن است قم نیز خواهان پیوستگی به استان مرکزی باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet