ایام محرم 1398
1388/11/01 23:36:29
سرویس سیاسی
لاریجانی در جمع مردم آشتیان:

هدایت ولی فقیه باعث افزایش توانایی کشور شده است

**رییس مجلس شورای اسلامی گفت: هدایت های ولی فقیه در مسائل استراتژیک کشور باعث افزایش توانایی های ما در همه ابعاد شده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی لاریجانی در جمع مردم شهرستان آشتیان گفت: دین جهت ها و مسیرهای درست را مشخص می کند و علت به چالش کشیده شدن غرب طی دوره های گذشته بعد از رنسانس پشت کردن به دین و روی آوردن به عقل و استعدادهای فردی است، لذا شاهد جنایات متعددی از سوی آنها هستیم. نمونه بارز آن بر اساس آمار منتشر شده یکی از سازمان های حقوق بشر، کشتار 850 هزار عراقی در سالهای اخیر است.
وی افزود: اتکا به عقل و استعدادهای فردی، فریبکاری به وجود می آورد، همچنان که بر اثر فریبکاری امریکایی ها حادثه هیروشیما به وجود آمد.
لاریجانی با بیان اینکه عقل رها شده مانند گرگی می ماند که به هر چیز چنگ می اندازد، گفت: باید در مقابل انسانها همیشه یک چراغ هدایت موجود باشد، به همین دلیل است که علمای ما بین عقل و دین توازن ایجاد کرده اند. دنیای امروز دنیایی است که یک جوهر اصلی، فردی و اجتماعی را رها کرده و به استعدادهای فردی بسنده کرده است. در عصر حاضر و در 30 سال پیش، انقلاب به رهبری امام خمینی در همین جهت رخ داد. انقلابی که در همه جهات مختلف در منطقه و جهان از ابتدا تا کنون روشنایی بخش بوده است.
وی انقلاب اسلامی را عامل احیای تفکر اسلامی در همه شئونات دانست و گفت: وحدت جریان های مختلف در دنیای اسلامی به رهبری امام خمینی صورت گرفت.
وی حفظ استقلال مسلمانان را از برکات دیگر انقلاب عنوان کرد و تاکید کرد: مسلمانان نباید به عنوان شهروند دست دوم محسوب شوند و امام در کشور روحیه ای داشت که در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارای استقلال باشیم.
رییس مجلس همچنین به افزایش توان دفاعی اشاره کرد و گفت: اکنون از تکنولوژی های برتر نظامی برخوردار هستیم و ما همیشه در این زمینه دستاوردهای دفاعی خود را اعلام می کنیم و هیچ کدام را کتمان نمی کنیم زیرا همیشه از سوی دشمنان در حال تهدید هستیم.
وی راهبری ولاین فقیه را از برکات دیگر انقلاب خواند و تصریح کرد: چه در زمان رهبری امام(ره) و چه در زمان رهبری آیت الله خامنه ای، هدایت های ولی فقیه در مسائل استراتژیک کشور باعث افزایش توانایی های ما در همه ابعاد شده است.
لاریجانی با اشاره به پیروزی های حزب الله لبنان، مردم عراق و مقاومت فلسطین، تاکید کرد: مدیریت استراتژیک ولی فقیه سبب قدرتمند شدن جایگا هایران در منطقه شده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مسائل اقتصادی، گفت: از نظر اقتصادی کشور فراز و فرودهایی داشته و شاید سلایق باعث شده که کاستی هایی به وجود آید، زیرا حوزه توسعه اقتصادی کشور باید در اولویت قرار گیرد، چراکه ایران دارای منابع زیادی است که به درستی مصرف نشده و در آنها سرمایه گذاری نمی شود.
رییس مجلس سلایق و جنگ را از عوامل موثر در استفاده نادرست از منابع طبیعی کشور عنوان کرد و گفت: به همین خاطر طرح هدفمند کردن یارانه ها از سوی مجلس با دقت زیادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید، زیرا مجلس معتقد است این طرح شرایط کشور را به کلی تغییر می دهد.
وی افزود: در طرح هدفمند کردن یارانه ها مجلس اهتمام ویژه ای ورزید تا مردم با مشکل مواجه نشوند که این دقت در بررسی و تدوین برنامه پنجم نیز صورت خواهد گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet