شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1388/11/02 15:36:00
سرویس سیاسی
باهنر در گفتگو با خانه ملت:

هنوز تصمیمی برای تمدید برنامه چهارم اتخاذ نشده است

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز هیچ تصمیمی در مورد تمدید برنامه چهارم در قالب یک طرح دو فوریتی اتخاذ نکرده ایم.

نایب رئیس مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به این سوال که آیا قرار است با ارائه و تصویب طح دو فوریتی، برنامه چهارم توسعه برای شش ماه تمدید شود یا خیر؟ اظهارداشت: ما منتظریم که لایحه بودجه سال  89 کل کشور در مجلس بررسی و تصویب شود و پس از آن با همفکری دولت برای رسیدگی به لایحه برنامه پنجم توسعه تصمیمم گیری کنیم.

وی افزود: رسیدگی به لوایح برنامه توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران  یک شوری است و نمایندگان از زمان چاپ و توزیع  لایحه برنامه ظرف مدت پنج روز پیشنهادهای خود در مورد کلیات و جزییات برنامه را به کمیسیون تخصصی ذی ربط ارائه می نمایند.

باهنر یادآور شد: کمیسیون های تخصصی مکلف هستند حداکثر ده روز پس از چاپ و توزیع لایحه نسبت به مفاد برنامه اقدام کنند. گزارش خود را به کمیسیون تلفیق رسیدگی کننده  ارایه نمایند. کمیسیون تلفیق نیز موظف است پس از پایان مهلت مذکور به گزارش های کمیسیون های تخصصی و کلیات و جزییات برنامه و پیشنهاد های نمایندگان ظرف حداکثر سه هفته رسیدگی و گزارش نهایی خود را به مجلس ارائه نمایند.

نایب رئیس مجلس گفت: مادامی که لایحه برنامه در صحن مورد بررسی است، مجلس نطق میان دستور ندارد و هیچ طرح و لایحه ای جز طرح ها و لوایح سه فوریتی در دستور قرار نخواهد گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet