ایام محرم 1398
1388/11/03 12:03:00
سرویس سیاسی
لاریجانی:

باید فرهنگ استفاده درست از اینترنت تعریف شود

**رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حرکت عظیم فناوری در کشور زمینه تحقق تئوری دانایی محور را فراهم می‌کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "علی لاریجانی" صبح امروز شنبه در مراسم بهره‌برداری از پروژه "مترواترنت" استان قم ضمن قدردانی از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به خاطر اجرای این پروژه،  خاطرنشان ساخت: حضور علماء در شهر قم اقتضاء اهتمام به اجرای چنین طرح‌هایی را دارد.

وی ابراز امیدواری کرد حرکت عظیم فناوری در کشور زمینه تحقق تئوری دانایی محور را فراهم کند.

لاریجانی گفت: نکته حائز اهمیت این است که از این تکنولوژی باید متناسب با ظرفیت ان استفاده شود و وقتی می‌گوییم عصر ارتباطات به این معنی نیست که درگیری بلاوجه به نفع ماست بلکه استفاده بهینه از این تکنولوژی مدنظر است.

رئیس مجلس یادآور شد: دولت نیز در لایحه برنامه توسعه به بحث دولت الکترونیک توجه کرده است و ما نیز در مجلس حتما این موضوع را دنبال می‌کنیم که با یک زمان بندی و یک نرخ مشخص این مساله پیگیری شود.

لاریجانی اظهار داشت: البته باید فرهنگ استفاده درست از شبکه‌های اینترنتی را تعریف کرد.

وی به استفاده‌های گوناگون از فناوری وب اشاره کرد و گفت: ممکن است یک استاد دانشگاه برای پیگیری اخبار علمی از این ابزار استفاده کند و این فناوری برای او اسباب سرگرمی نیست اما شاهدیم که برخی کشورها از این فناوری بر عنوان اسباب سرگرمی و تاثیرگذاری در کشورهای دیگر استفاده می‌کنند.

وی افزود: به عنوان مثال در سنای آمریکا 45 میلیون دلار برای تغییر رویکرد ملت ایران اختصاص داده‌اند و وزیر خارجه عجول آمریکا تصور کرد که با 45 میلیون دلار می‌تواند حادثه‌ای خلق کند.

لاریجانی به مزاح افزود: حداقل 45 میلیارد دلار اختصاص می‌دادید تا الاقل بتوانید حرکتی کنید.

رییس مجلس تصریح کرد: این نوع استفاده از فناوری استفاده سرگرمی و تفننی است.

وی تاکید کرد: وزیر خارجه آمریکا تصور می‌کرد با این کار مسیری باز می‌شود و افرادی را که در روز عاشورا به مقدسات توهین کردند را مردم شجاع توصیف کرد و نمی‌دانست که با این حرف‌ها اراده مردم ایران را قوی‌تر می‌کند که در مقابل دشمنان بایستند.

رئیس مجلس با اشاره به اجرای پروژه "مترواترنت"در شهر قم خاطرنشان کرد: اینکه این حرکت در قم صورت گرفت نشانه خوبی برای این است که بگوییم ما می‌خواهیم معارف اهل بیت را منتشر کنیم و مثل چپاولگران بین المللی دنبال کارهای فریبکارانه نیستیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet