خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/11/04 12:23:00
سرویس صحن
خباز در نطق میان دستور:

دولت به بسیاری از اهداف برنامه چهارم دست نیافته است

**سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، عملکرد دولت را در اجرای برنامه چهارم توسعه در شاخص‌های اقتصادی، تورم، بیکاری، رشد اقتصادی، نرخ سود بانکی، انضباط مالی و اقتصادی دولت خلاف اهداف این برنامه دانست.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "محمدرضا خباز" روز یکشنبه در سخنرانی میان دستور گفت: در برنامه چهارم شاخص‌هایی برای کشور هدف گذاری شده بود اما متاسفانه دولت در خیلی از شاخص‌ها، به اهداف دست نیافته است.

وی خاطرنشان کرد: رشد اقتصادی باید در برنامه چهارم توسعه به 8 درصد می‌رسید در صورتی که الان 4/5 است.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: نقدینگی باید مهار می‌شد در صورتی که نقدینگی 2 برابر شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حالیکه براساس برنامه چهارم توسعه تورم باید یک رقمی می‌شد اما مردم بیشترین تورم را تحمل می‌کنند.

خباز خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری باید یک رقمی می‌شد در صورتی که دولت معنی اشتغال را عوض کرد و آورده است اگر کسی هفته‌ای یک ساعت کار کند بیکار تلقی نمی‌شود.

وی تصریح کرد: نرخ سود بانک‌ها باید یک رقمی می‌شد اما برای مردمی که تسهیلات دریافت می‌کنند سود بانکی به 24 درصد رسیده است.

خباز در ادامه گفت: نسبت درآمد مالیات به تولید ناخالص داخلی باید در سال 88 به 10 درصد می‌رسید الان به 5/6 درصد رسیده است.

خباز یادآور شد: برنامه پنجم توسعه متاسفانه دارای ترتیبات برنامه نیست در حالی که باید از یک سند بالادستی شروع و به‌ آمار می‌رسید اما فاقد این بحث است و هیچ سندی برای ارزیابی آن پیش بینی نشده و برای انطباق در سند چشم انداز موضوع مشخصی ندارد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: حدود 80 درصد مواد برنامه پنجم توسعه زائد است و بود و نبود آن علی السویه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet