شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1388/11/04 14:21:00
سرویس صحن

انتقادنماینده سمیرم نسبت به کاهش تعرفه واردات میوه

**نماینده سمیرم نسبت به کاهش تعرفه واردات میوه در کشور تذکر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، بهروز جعفری در تذکری با استناد به بند 9 اصل 43 قانون اساسی در خصوص افزایش تولیدات کشاورزی ، دامی و صنعتی برای رساندن کشور به خودکفایی گفت: اخیرا معاون وزیر بازرگانی اعلام کرده که تعرفه واردات میوه باید بالا برود. وی افزود: وی گفته کسانی که می گوینده تعرفه واردات میوه باید بالا باشداینها به صورت اقتصاد روستایی فکر می‌کنند، از ایشان که به صورت اقتصاد ملی فکر می‌کنند سوال می‌کنم الان میوه‌های انباشته شده در سردخانه‌ها که از باغداران تحویل گرفته شده باید به چه قیمتی به فروش برسد؟

نماینده سمیرم خاطر نشان کرد: شما که می‌خواهید از 15 بهمن تعرفه را صفر کنید، میوه‌های انباشته شده در سردخانه‌ها باید کجا فروش برود؟ کشاورز و باغدار با چه ابزاری باید از منافعش دفاع کند؟ آیا معنی قطع وابستگی و خودکفایی این است؟

وی افزود: وزارت بازرگانی این تعرفه واردات میوه را برای شب عید پایین نیاورد. ما به اندازه مصرف داخل ، میوه در کشور داریم. چرا وقتی میوه در داخل کشور داریم اصرار دارند تعرفه صفر باشد که میوه وارد کنند؟

نماینده سمیرم گفت: به جد تقاضا دارم تا هیات رییسه این موضوع را دنبال کنند تا باغداران بیش از این متضرر نشوند.

ابوترابی فرد که اداره جلسه را بر عهده داشت، با وارد دانستن این تذکر گفت: کمیسیون کشاورزی به طور جدی پیگیر این موضوع بودند. مطالبات همکاران ما در مجلس هم این است که وزارت بازرگانی بحث تعرفه بسیاری از اقلام خصوصا اقلام کشاورزی را با لحاظ تولیدات داخلی در دستور کار خودش قرار دهد به نحوی که زمینه استفاده از تولیدات داخلی، محصولات با کیفیت بالای داخلی را در حوزه کشاورزی که در جهت خدمت به مردم و کشاورزان است، داشته باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet