ایام محرم 1398
1388/11/04 14:39:00
سرویس صحن
مصباحی مقدم در نطق میان دستور:

مرحله‌بندی پرداخت یارانه‌ها با قانون هدفمندسازی سازگاری ندارد

**رییس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی تاکید کرد: مرحله‌بندی در پرداخت یارانه‌ها نسبت به خانوارها با قانون هدفمندسازی یارانه‌ها سازگاری ندارد.

"غلامرضا مصباحی مقدم" روز یکشنبه در سخنرانی میان دستور گفت: یارانه‌ها باید به همه خانواده‌های ایرانی متناسب با درآمد آنان پرداخت شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چگونگی اجرای قانون هدفمند کردن یارانه هانقش مهمی در موفقیت آن دارد، امید است که این قانون با دقت اجرا شود.

وی خاطرنشان کرد: پس از انتخابات ریاست جمهوری برخی از کاندیداها که تصور پیروزی داشتند نسبت به نتایج انتخابات اعتراض کردند، آنها ابتدا بدون داشتن مستندات کافی سخن از تقلب گسترده در جریان رای‌گیری گفتند که مشخص شد در ساز و کار انتخابات کشور ما امکان تقلب گسترده و تاثیرگذار در نتایج آرا وجود ندارد؛ چرا که هیات‌های اجرایی معتمدان مردم در شهرها و مورد وثوقند. هم‌چنین هیات‌های نظارت از معتمدان مردمند که توسط شورای نگهبان تعیین می‌شوند. علاوه بر این موارد در این دوره انتخابات ناظران کاندیداها حضور داشتند و در گزارش‌های خود تخلف چشمگیری را گزارش نکردند.

وی افزود: پس از روشن شدن امکان عدم تقلب گسترده در انتخابات، این افراد سخن از معیوب بودن روند انتخابات گفتند که این موضوع نیز پذیرفته نبود؛ چرا که اعتراض به روند انتخابات باید قبل از برگزاری انتخابات و نه پس از اعلام نتایج آرا مطرح شود.

نماینده تهران ادامه داد: در این بین روش اعتراض‌ها قابل توجه بود. آنها به جای اعتراض از راه‌های قانونی و با ارایه‌ مدارک و مستندات از روش فراخوان هواداران بی‌خبر از واقعیات و هیجانی شده در اثر القائات داخلی و خارجی به خیابان‌ها استفاده کردند.

7مصباحی مقدم گفت: مخالفان نظام همچون سکولارها، سلطنت‌طلبان که با جمهوریت مخالفند و هواداران منافقین و کمونیست‌ها یعنی افراد و گروه‌های پراکنده‌ای که از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی سر ناسازگاری با این نظام داشته‌اند که با وجود انجام فعالیت‌های پراکنده هیچ‌گاه حزب، سازمان و انجمنی که آنها را به هم نزدیک و تابلودار کند نداشته‌اند. در این بین آنها از اصرار لجوجانه‌ ابطال بی‌دلیل انتخابات سوءاستفاده و زیر علم آقایان معترض قرار گرفتند و خواب سرنگونی نظام جمهوری اسلامی را می‌دیدند.

وی افزود: حرمت‌شکنی از مقدسات اسلامی و انقلاب از جمله شورش شرورانه در روز عاشورانه و ابراز شادمانی از شرارت‌ها، شکستن‌ها و سوزاندن‌ها به پیروی از اسلافشان که ننگ تاریخی را برای خود خریدند و حرمت‌شکنی نسبت به تصویر امام راحل و بالاتر از آن نسبت به آرمان‌ها و میراث امام همچون آزادی قدس شریف، نظام جمهوری اسلامی و اصل ولایت فقیه و حرمت‌شکنی نسبت به محور مستحکم نظام، مقام معظم رهبری که پس از رحلت امام (ره) مایه وحدت و عزت ملت ایران و پایداری در برابر نظام استکباری و صهیونیست هستند، از دیگر آثار استفاده از روش‌های نادرست اعتراض خیابانی است.

این نماینده مجلس هم‌چنین نگرانی هواداران جمهوری اسلامی ایران و علاقه‌مند به ملت عزیز و انقلاب ایران در دولت‌های دوست و ملت‌های مسلمان و عدالت‌طلبان جهان از اندونزی تا مغرب به‌ویژه مردم کشورهای منطقه و ابراز خوشحالی و پایکوبی دولت‌های استکباری و قدرت‌های سلطه‌جو با توهم به بار نشستن توطئه‌ها و ثمربخش بودن فشارها و هزینه‌های صرف شده برای نفوذ در ملت ایران و ایجاد فشارهای جدید سیاسی و تحریم‌های اقتصادی و مالی از سوی آمریکای جهان‌خوار و دولت‌های همسو با آن برای شکستن مقاومت دولت و ملت ایران در مورد حق مسلم انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را از دیگر آثار شوم استفاده از روش‌های نادرست اعتراض خیابانی برشمرد.

نماینده مردم تهران در ادامه خاطرنشان ساخت: بیایید رهبر فرهیخته، مدیر، مدبر، باحکمت و فراست را که نایب برحق امام زمان (عج)، ستون خیمه انقلاب اسلامی و فصل‌الخطاب ملت بزرگ ایران است را محور وحدت قرار داده و با تمسک به قانون اساسی اختلافات را برطرف سازید، آرامش کامل را در ایران عزیز حاکم کنید و امید واهی دشمنان کشور و ملت را برای تزلزل ارکان جمهوری اسلامی ناکام سازید. البته این سخنان به معنای صرف‌نظر کردن از اقدامات قانونی در مورد تخلفات رخ داده در این اعتراض‌ها نیست.

رییس کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی با تقاضا از دولت برای اطلاع‌رسانی به طور وسیع و دقیق و جلب اعتماد عمومی در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: آن‌چه در این چند روز مایه نگرانی شد پخش اطلاعات نادرست در این رابطه بود که البته بخشی از آن را اصلاح کردند و انتظار می‌رود بخش دیگر آن را اصلاح کنند.

مصباحی‌مقدم با تاکید بر این‌که یارانه‌ها باید به همه‌ خانواده‌های ایرانی متناسب با درآمد آنان پرداخت شود، گفت: مرحله بندی در پرداخت یارانه‌ها نسبت به خانوارها با قانون هدفمندسازی یارانه‌ها سازگاری ندارد، از این رو می‌توان گفت که چگونگی اجرای این قانون نقش مهمی در موفقیت آن دارد و امید است که این قانون با دقت اجرا شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet