خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1388/11/05 13:39:00
سرویس کمیسیون ها
رحمانی فضلی:

هیچ واگذاری در کشور بدون نظارت دیوان محاسبات نیست

**رییس کل دیوان محاسبات کشور تصریح کرد: هیچ واگذاری در کشور وجود ندارد که دیوان محاسبات بر روی آن نظارت نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "عبدالرضا رحمانی فضلی" در آغاز نشست مشترک مسئولان این دیوان با اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تعامل با دولت و مجلس را از جمله موارد مبنای کار دیوان دانست و گفت: گزارشات مختلف دیوان محاسبات نمایندگان مجلس را در معرض عملکرد ملی و استانی دستگاه‌های اجرایی قرار می‌دهد.

رحمانی فضلی با یادآور شدن اینکه دیوان محاسبات به عنوان بازوی نظارتی مجلس عمل می‌کند، اظهار داشت: کمیسیون‌های مختلف مجلس می‌توانند در دیوان محاسبات حاضر شده و از این بازوی نظارتی خود استفاده نمایند.

رییس دیوان محاسبات کشور گفت: مبناء کار دیوان در روابط و تعامل بین دستگاه‌های اجرایی بر اصل و سیاست پیش‌گیری استوار است.

وی با اشاره به روش‌های حسابرسی که در گذشته از سوی دیوان محاسبات مورد استفاده قرار می‌گرفت، گفت: در حال حاضر این روش‌ها جدید و به روز شده است.

وی عملکرد حال حاضر دیوان محاسبات را موفق ارزیابی کرد و خاطرنشان ساخت: دیوان محاسبات در سال گذشته 3 ماه زودتر از سال قبل گزارش تفریغ بودجه را ارائه کرد که این امر حتی از تقدیم لایحه بودجه نیز سریع‌تر اتفاق افتاد.

وی افزود: امسال هم گزارش تفریغ بودجه را 4 ماه زودتر از گزارشات تفریغ سال‌های گذشته تقدیم مجلس نمودیم.

رییس دیوان محاسبات مجلس با اشاره به گزارشات تقدیمی دیوان به مجلس گفت: سال گذشته گزارشهای نه دوازدهم، عملکرد سال 87 و امسال نیز گزارش‌های سه دوازدهم و شش دوازدهم و همچنین گزارش‌های هم استانی و هم ملی را تقدیم مجلس کردیم که از اهمیت خاصی در کار نظارتی نمایندگان جهت کنترل و نظارت بر دستگاه‌های اجرایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه در کشور هیچ واگذاری وجود ندارد که دیوان محاسبات بر روی آن نظر و اشراف نداشته باشد گفت: میزان نظارت و احاطه دیوان محاسبات بر روی دستگاه‌های اجرایی بسیار بالا است.

وی در خاتمه خواستار حمایت نمایندگان مجلس از عملکرد دیوان محاسبات کل کشور شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet