ایام محرم 1398
1388/11/05 12:13:00
سرویس اقتصادی
محمدی:

با تصویب مجلس صاحبان اراضی مزروعی می توانند به ادارات ثبت اسناد مراجعه کنند

** عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع‌طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب مجلس صاحبان اراضی مزروعی یا عرصه‌های مسکونی دارای قول‌نامه می‌توانند به ادارات ثبت اسناد شهرها مراجع کنند.

اقبال محمدی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: در راستای پیشنهاد تمدید اجرای مواد 148و 147 قانون ثبت اسناد و املاک کشور که در مجلس به تصویب رسید، کسانی که در اراضی مزروعی یا عرصه‌های مسکونی تا سال 1380 دارای قولنامه یا بیع نامه عادی هستند می‌توانند به اداره‌های ثبت اسناد شهرها مراجع کنند.

نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: به موجب این قانون دولت مکلف است نسبت به صدور سند مالکیت برای مالکین اقدام لازم را انجام برساند.

عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس یادآور شد: با اجرای این مواد قانونی امنیت مالکیت تثبیت و با سوء استفاده‌های احتمالی افراد سودجو که در قالب قولنامه یک ملک را به چند نفر می‌فروشند مقابله می‌شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: این قانون تا سال 1383 دارای اعتبار بوده و از سال 83 به رغم مراجعه‌های پیاپی ابتیاع کنندگان اراضی مزروعی و مسکونی جهت تغییر بیع‌نامه‌ای خود به سند ثبتی اداره‌های ثبت اسناد به علت محدودیت قانونی نتوانستند مشکلات این دسته از ارباب رجوع‌ها را حل کنند.

وی خاطر نشان کرد: از طرف دیگر به علت سوء استفاده‌های قانونی محاکم قضایی با انباشتی از پرونده‌های سوء استفاده از قولنامه‌های عادی مواجه بودند که این مهم پس از بررسی‌های دقیق در کمیسیون ماده 2 این قانون به حداقل خواهد رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet