اربعین حسینی
1388/11/05 18:44:00
سرویس سیاسی
لاریجانی با تاکید بر جرات نداشتن اسراییل برای حمله به ایران؛

مبنای روابط ما دوستی با کشورهای اسلامی است

**رییس مجلس شورای اسلامی پس از ورود به کویت در جمع خبرنگاران گفت: مبنای روابط ما دوستی با کشورهای اسلامی است.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت از کویت، رییس مجلس شورای اسلامی پس از ورود به کویت با سوالات خبرنگاران مواجه شد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر چگونگی روابط ایران و کویت گفت: ایران و کویت در شرایط گوناگون با هم روابط خوبی داشته اند، به همین جهت هم پس از دعوت دوست خوبم جاسم الخرافی در این زمان فرصت مناسبی دیدم تا به کویت بیایم.
وی افزود: در این سفر مسائل دو جانبه همچون مسائل سیاسی مهم منطقه ای مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت،  ضمن آنکه دیدار دوستان در کویت مسرت بخش است.
لاریجانی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اتهام دخالت ایران در یمن گفت: شما باید به دو نکته توجه کنید. اینکه مستمرا کشورهای دشمن جهان اسلام به دنبال تفرقه افکنی میان ملت های مسلمان هستند.
وی افرود: اگر به یاد داشته باشید زمان حمله صدام به ایران، خیلی از کشورها ترسیدند و پشت سر صدام قرار گرفتند اما بعدها متوجه شدند این هراس دروغین بود و شما شاهد بودید که صدام چه آتشی در منطقه به وجود آورد و یا در سالهای اخیر که تلاش می کنند فتنه ای بین شیعه و سنی به وجود آوردند و تفرقه ایجاد کنند.
رییس مجلس با بیان اینکه اخیرا هم ملاحظه کردید که یک روحانی در عربستان به آیت الله سیستانی جسارت کرد، ادامه داد: اینها تحریکات دشمنان اسلام است و نباید مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه ما با یمنی ها دوست هستیم و همیشه توصیه کردیم که فرقه های مختلف با هم سازگار باشند، تاکید کرد: این اتهام ها واهی است و جمهوری اسلامی ایران با بسیار ی ازکشورهای منطقه ارتباط دوستانه ای دارد. از جمله با عربستان سعودی که ما به آنها توصیه کرده ایمکه کارهایی که در یمنمی کنند به نفع شان نیست.
وی اذعان داشت: مبنای روابط ما دوستی با کشورهای اسلامی است.
رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی به حمله قریب الوقوع اسراییل به ایران گفت: گوش ما به این حرفها آشناست و من به شما هم توصیه می کنیم که این مسائل را خیلی جدی نگیرید. اسراییلی ها اگر جرات اینکار را داشتند، حتما تاکنون دست به این کار می زدند.
وی ادامه داد: ما در زبان فارسی ضرب المثلی را داریم که می گوید"ما بیدی نیستیم که با این بادها بلرزیم." شما نیز به این امور توجه نکنید.
وی افزود: این مسائل گویای این است که غربی ها در تلاش هستند به جای توجه به تهاجم و تجاوز رژیم صهیونیستی به فلسطین، ذهنها را به سمت دیگری منحرف کنند.
لاریجانی در پاسخ به سوالی مبنی بر مسائل پس از انتخابات در ایران گفت: این اتفاقات نشان می دهد که مسئله دموکراسی در ایران جدی است و به همین دلیل برای برخی کشورهایی که فاقد دموکراسی هستند غیر طبیعی جلوه می کند.
رییس مجلس کویت، جاسم الخرافی هم در خصوص روابط ایران و کویت گفت: این دیدار اهمیت خاصی دارد زیرا ایران کشور مهمی است و در تحولات منطقه ای نقش مهمی دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet