شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/11/06 11:33:00
سرویس اقتصادی
رییس کمیسیون برنامه و بودجه:

بحثی به عنوان خوشه‌بندی در قانون وجود ندارد

**رییس کمیسون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی مبلغ پیشنهادی دولت برای هدفمند کردن یارانه‌ها در لایحه بودجه سال ۱۳۸۹ کل کشور با سقفی که مجلس پیش‌بینی کرده بود، متفاوت است.

عبداللهی گفت: دولت در بودجه‌ سال آینده حدود 40 هزار میلیارد تومان از محل هدفمند کردن یارانه‌ها پیش‌بینی کرده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "رضا عبداللهی" روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در خصوص ویژگی‌های بودجه سال 1389 و اعتبارات در نظر گرفته شده برای بحث هدفمند کردن یارانه‌ها در این لایحه، گفت: بر اساس مصوبه‌ مجلس برای سال اول حداقل 10 هزار و حداکثر 20 هزار میلیارد تومان منابع پیش‌بینی شده بود ولی دولت در لایحه پیشنهادی خود این مبلغ را حدود 40 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته است.

وی افزود: ما فعلا در این مورد قضاوت نمی‌کنیم و به علت بازتوزیعی که دارد بحث تورمی آن زیاد نگران‌کننده  نیست.

عبداللهی ادامه داد: کل بودجه کشور در سال 89 حدود 360 هزار میلیارد تومان است که 120 هزار میلیارد تومان آن بودجه عمومی می‌باشد.

وی تصریح کرد: قیمت نفت در این بودجه 65 دلار و قیمت هر دلار 985 تومان در نظر گرفته شده است.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه در مورد بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق اظهار داشت: هنوز این لایحه‌ در بین نمایندگان توزیع نشده است، منتظریم تا فرصت بررسی نمایندگان و کمیسیون‌های تخصصی در مورد بودجه طی شود و پس از آن کمیسیون تلفیق کار خود را آغاز کند.

وی در خصوص مسئله خوشه‌بندی خانوارها نیز گفت: ما در قانون بحث خوشه‌بندی نداریم و نمی‌دانیم که دولت از کجا این بحث را آورده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet