هدر موبایل
1388/11/06 11:46:00
سرویس اقتصادی
مصباحی مقدم: برای اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها

مجلس با بیش از 20 هزار میلیارد تومان موافقت نمی‌کند

**رییس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی تصریح کرد: مجلس با مبلغی بیشتر از سقف ۲۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای هدفمند کردن یارانه‌‌ها موافقت نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "غلامرضا مصباحی‌مقدم" روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در خصوص مبلغ پیش بینی شده در لایحه بودجه سال 1389 برای اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: مجلس سقف 20 هزار میلیارد تومان را در نظر گرفته و لذا با بیش از آن موافقت نمی‌کند، چرا که نمی‌خواهد سال شروع اجرای لایحه با سقف قیمت‌های بالا باشد.

وی افزود: این مساله دارای بار تورمی است که بازتوزیع آن تنها عاملی برای جلوگیری از تنش‌های اجتماعی است. هر مقدار قیمت‌های اصلاح شده بالاتر برود تورم بیشتری را شاهد خواهیم بود.

مصباحی‌مقدم در مورد بحث خوشه‌بندی‌های انجام شده از طرف دولت نیز ضمن موافقت با این امر گفت: اما این که این خوشه بندی‌ها با چه درآمدی برای خانوارها اعمال می‌شود باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: خوشه بندی‌ها باید بر مبنای درآمدهای سال اجرا که سال 1389 می‌باشد تعریف شود.

نماینده تهران در مورد زمان اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: با توجه به این که قید زمانی در این قانون وجود ندارد لذا 15 روز پس از ابلاغ این قانون لازم الاجراست.

وی افزود: مبالغ یارانه‌ها نیز براساس تعاریف کارگروه مشخص می‌شود و در اختیار دولت است ولی باید متناسب با درآمدهای خانوار باشد.

مصباحی‌مقدم در مورد بحث تمدید قانون برنامه چهارم گفت: پیشنهادهای مختلفی برای زمان تمدید وجود دارد که به نظر من بهتر است این کار به مدت یک سال انجام گیرد و هر زمان که کار لایحه برنامه پنجم تمام شد از آن زمان برنامه پنجم اجرا شود.

وی در مورد تحقق اهداف برنامه چهارم خاطرنشان کرد: برخی از مواد پیش بینی شده در این قانون به نقطه هدف خود رسیده و خوب پیش رفته است، اما برخی از آنها با روند فعلی بیش از 20 سال برای رسیدن به هدف زمان نیاز دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet