ایام محرم 1398
1388/11/06 10:13:00
سرویس صحن

قرائت گزارش عملکرد سازمان جنگل‌ها و مراتع در برنامه چهارم

**گزارش کمیسیون کشاورزی در مورد عملکرد چهار ساله سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در خصوص اجراء قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران طی سالهای ۸۷-۸۴ در صحن علنی مجلس قرائت شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "کاظم فرهمند" نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس گزارش کمیسیون درباره عملکرد سازمان جنگل‌ها، ‌مراتع و آبخیزداری کشور در چهار سال برنامه چهارم را قرائت کرد.

در مقدمه این گزارش آمده است: از آنجایی که یکی از ابعاد بسیار مهم توسعه پایدار منابع طبیعی، ‌پایداری اکولوژیکی به طور عام و حفظ، ‌احیاء و توسعه و بهره‌برداری اصولی به طور خاص، نیازمند فراهم آوری اطلاعات دقیق ناشی از ماهیت برنامه‌ریزی و ارزشیابی آن عملیات و تجزیه و تحلیل مسائل و مشکلات مبتلابه می‌باشد و با عنایت به سپری شدن چهار سال از برنامه پنج ساله چهارم توسعه و آغاز تدوین برنامه پنجم، ارزیابی عملکرد فیزیکی اقدامات انجام شده در زیر بخش منابع طبیعی و آبخیزداری طی سالهای 1384 لغایت 1387 در مقایسه با اهداف پیش‌بینی شده در سند توسعه، مبنای گزارش حاضر قرار گرفته است.

گفتنی است، دراین گزارش برنامه راهبردی ساماندهی مالکیت ارضی، برنامه راهبردی آبخیزداری و حفاظت خاک، برنامه راهبردی احیاء، توسعه و بهره‌برداری از جنگل‌های کشور، توسعه زراعت چوب، جنگل کاری و توسعه فضای سبز کشور، خروج دام و ساماندهی جنگل نشینان، صیانت از جنگل‌های کشور و بهره‌برداری از جنگل‌های شمال مورد بررسی قرار گرفته شده است . در ادامه این گزارش کمیسیون کشاورزی همچنین حفاظت و حمایت از جنگل‌ها و مراتع کشور، برنامه راهبردی احیاء، توسعه و بهره‌برداری اصولی از مراتع و برنامه راهبردی بیابان‌زدایی و تثبیت شنهای روان را مورد بررسی قرار داده است.

"سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد" که در غیاب لاریجانی ریاست جلسه علنی امروز را بر عهده داشت، پس از قرائت گزارش کمیسیون کشاورزی، از این کمیسیون برای ارائه چنین گزارشی تشکر کرد و گفت: امیدواریم سایر کمیسیون‌های تخصصی با تهیه گزارش‌های خود مجلس و دولت را کمک کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet