ایام محرم 1398
1388/11/06 10:44:00
سرویس صحن

تحقیق و تفحص از مناطق آزاد و ویژه تصویب شد

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی با انجام تحقیق‌ و تفحص از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، تجاری و صنعتی موافقت کردند.

به گزارش خبرنگارخانه ملت، در جلسه‌علنی روز سه‌شنبه نمایندگان به درخواست تحقیق و تفحص از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، تجاری و صنعتی که از سوی تعدادی از نمایندگان مطرح شده بود، رای مثبت دادند.

نمایندگان ابتدا با رد گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر رد این تقاضا مخالفت کردند و نهایتا با 140 رای موافق، 50 رای مخالف و 10 نماینده رای ممتنع آن را به تصویب رساندند.

این گزارش  می افزاید: پس از قرائت گزارش رد تقاضای تحقیق و تفحص از سوی "محمدرضا خباز" سخنگوی کمیسیون اقتصادی، "نادر قاضی‌پور" نماینده ارومیه به عنوان مخالف گزارش کمیسیون سخن گفت که در هنگام سخنان وی "سیدکاظم دلخوش" در تذکری آیین نامه‌ای براساس بند 11 ماده 23 و ماده 77 در اعتراض به لحن سخن گفتن وی گفت: مجلس جای خنده و شوخی نیست و در کمیسیون اقتصادی این تقاضا با کار کارشناسی مورد بررسی قرار گرفته و پس از آن رد شده است.

وی با انتقاد از حضور قاضی‌پور در جایگاه تربیون ناطق در مجلس ، گفت: اولا باید آقای قاضی‌پور در صندلی خودشان صحبت می‌کردند ضمن آنکه مجلس جای خنده و شوخی نیست و نباید ایشان این گونه سخن می‌گفتند.

ابوترابی‌فرد در پاسخ به دلخوش نماینده صومعه سرا گفت: تذکر شما وارد نیست ضمن آنکه خود شما هم که تذکر 77 می‌دهید آن را رعایت نمی‌کنید و هیچ منعی ندارد که همکاران پشت تربیون بیایند و از اینجا صحبت کنند.

در این هنگام تعداد زیادی از نمایندگان نیز که مخالف رد تحقیق و تفحص بودند از جمله جواد جهانگیرزاده، شهریاری، عباسی تقاضای تذکر از هیات رییسه را داشتند که ابوترابی‌فرد از آنها خواست تا این تذکرات ادامه پیدا نکند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet