هدر موبایل
1388/11/06 13:56:00
سرویس سیاسی
امیر کویت در دیدار با لاریجانی عنوان کرد

تاکید بر حق ایران در استفاده از انرژی هسته‌ای

**امیر کویت در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی بر حق ایران برای برخورداری از انرژی هسته‌ای صلح آمیز هسته‌ای تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "علی لاریجانی" در دومین روز از سفر خود به کویت، امروز سه‌شنبه با "شیخ صباح آل احمد الجبار الصباح" امیر این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

لاریجانی در این دیدار بر گسترش روابط و همکاری دوستانه دو کشور تاکید کرد و گفت: این دیدارها به رفع موانع اقتصادی و سرمایه‌گذاری بین دو کشور کمک می‌کند.

رییس مجلس شورای اسلامی ضمن بحث و تبادل نظر با امیر کویت در مورد مسائل منطقه‌ای و دنیای اسلام، دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران در خصوص این مسایل را تبیین کرد.

همچنین در این نشست در خصوص رفت وآمد تجار بین ایران و کویت، ایجاد سیستم بانکی مشترک، گفت و گوهای مفصلی صورت گرفت.

"شیخ صباح آل احمد الجبار الصباح" امیر کویت نیز در این دیدار در خصوص مسایل هسته‌ای ایران تصریح کرد: ایران حق دارد از انرژی هسته‌ای استفاده کند همانگونه که ما هم با کشور فرانسه در زمینه انرژی هسته‌ای قرارداد همکاری صلح آمیز امضا کرده‌ایم.

امیر کویت با بیان اینکه در آینده قصد دارد که از ایران دیدن کند تصریح کرد: قصد و اراده کویت این است که هر نوع مشکلی از نظر اقتصادی، تجارت و سرمایه‌گذاری بین دو کشور وجود دارد حل شود.

وی تاکید کرد: ما می‌خواهیم روابط ایران و کویت به عنوان دو کشور دوست و برادر مطلوب‌تر شود و بیشتر از گذشته تقویت شود.

"شیخ صباح آل احمد الجبار الصباح" خاطرنشان ساخت: ما در سیاست خارجی خود به ایران نگاه ویژه‌ای داریم چون ایران کشور دوست و برادر ما است.

امیر کویت هنمچنین اظهار داشت: ملت ایران طی سی سال گذشته پس از انقلاب اسلامی همیشه و همواره در کنار مردم مسلمان عرب بوده و در مقابل اسرائیل با روشنگری، سیاست روشنی را که از سوی حضرت امام خمینی(ره) ارائه شده بود، را اتخاذ کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet