هدر موبایل
1388/11/06 13:59:00
سرویس کمیسیون ها

بازدید نمایندگان مجلس از تونل توحید

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی ظهر امروز از آخرین مراحل پروژه تونل توحید بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ظهر امروز ضمن بازدید از پروژه تونل توحید، در جریان اخرین اقدامات صورت گرفته درخصوص این پروژه  قرار گرفتند.

در این بازدید "محمدباقر قالیباف" شهردار تهران نیز به نمایندگان مجلس پیوست.

تونل توحید از بزرگراه شهید چمران تقاطع سر خیابان باقرخان آغاز و در بزرگراه شهید نواب ( پایین‌تر از خیابان آذربایجان) به اتمام می‌رسد. این تونل با طول 2136 متر و 2 رشته تونل مجاورهم و هر رشته دارای 3 باند رفت و برگشت با توجه به ترافیک سنگین و نیاز شدید بخشی از شهر به اتصال 2 بزرگراه چمران و نواب صفوی احداث شده است.

با احداث و راه‌اندازی این تونل، معضل ترافیک در حدفاصل تقاطع بزرگراه شهیدچمران و خیابان باقرخان تا تقاطع بزرگراه شهید نواب ‌صفوی برطرف خواهد شد و ترافیک بزرگراه‌های شهید مدرس و یادگار امام(ره) نیز که در موازات تونل توحید قرار دارند، کاهش می‌یابد.

تونل توحید از نوع دو قلو با طول 2136متر ، شیب متوسط طولی تونل 4 درصد،دارای 3 خط عبوری از هر باند، عرض خارجی 30 متر و حداکثر عمق از سطح  5/31 متر است.


آخرین وضعیت تونل توحید

بخش عمده‌ای از تاسیسات کنترل تونل توحید برای ایجاد شرایطی استاندارد در فضای د اخلی تونل در حال نصب و راه‌اندازی است. بیش از نیمی از جت فن‌های تونل توحید در حال حاضر نصب و آماده فعالیت است. قرار بود که 70 دستگاه جت فن در تونل توحید نصب شود که در حال حاضر در حدود 36 جت فن در آن نصب شده است.

براساس گزارش روزانه ارائه شده در پایگاه اطلاع رسانی تونل توحید، ترانسفورماتورهای تونل خریداری شده و 660 عدد از پروژکتورهای 400 وات نصب شده‌اند. 6 دستگاه جت فن دیگر برای استقرار در سقف تونل آماده شده و 7 دستگاه axial fan (فن محوری) به علاوه تابلوهای کنترلی، دمپرها، دیفیوزرها و silencerهای مربوطه (تجهیزات مربوط به فرونشاندن صدای فن‌ها) به ایران رسیده است. 5 دستگاه از فن‌های محوری باقیمانده به همراه متعلقات مربوطه نیز هم‌اکنون در گمرک قرار دارد.

درصورت رضایتبخش بودن نتایج به‌دست آمده، امکان اجرای آسفالت رنگی در تونل توحید وجود خواهد داشت. تمامی مسیر تونل توحید ظرف 14روز آسفالت خواهد شد و پس از این زمان خودروها می‌توانند از میان تونل عبور کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet