هدر موبایل
1388/11/06 15:54:00
سرویس سیاسی
جاسم الخرافی در دیدار لاریجانی:

مواضع ایران و کویت در مورد عراق همسو است

**رییس مجلس کویت مواضع ایران در قبال مساله فلسطین و عراق را ستود و تاکید کرد: مواضع ایران و کویت برای برقراری امنیت در عراق همسو است.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت به کویت، "علی لاریجانی" عصر روز سه‌شنبه در دومین روز از سفر خود به کویت، با "جاسم الخرافی" رئیس مجلس این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

لاریجانی در این دیدار گفت: این سفر مقدمه خوبی شد تا با قوه مجریه و مقننه کویت بیشتر آشنا شویم.

وی ادامه داد: همچنین دیدار با امیر و نخست وزیر این کشور فرصت مغتنمی بود که درباره مسایل دو جانبه گفتگو نماییم.

رئیس مجلس شورای اسلامی کویت را کشور دوست و برادر ایران خواند و تاکید کرد: همواره بر این اعتقاد بوده‌ایم که تمام کشورهای منطقه بویژه کویت فقط با همکاری تنگاتنگ می‌توانند بر مشکلات موجود در منطقه فائق آیند.

جاسم الخرافی در این دیدار گفت: شما در خصوص مسایل فلسطین توجه خاصی دارید و ما نیز همگرایی گروه‌های فلسطینی را همواره در سیاست‌های خارجی خود مورد نظر داشته‌ایم.

رئیس مجلس کویت همچنین با اشاره به انتخابات پارلمانی عراق اظهار داشت: ثبات و آرامش در عراق خواست تمام کشورهای منطقه است زیرا نا آرامی در این کشور به دیکتاتوری و خودکامگی حاکمانی همانند صدام منجر خواهد شد.

الخرافی مواضع ایران در قبال مساله فلسطین و عراق را ستود  و تاکید کرد: از این رو مواضع ایران و کویت برای برقراری امنیت در عراق همسو است.

وی افزود: تلاش دشمنان برای ایجاد فتنه و نفاق بین کشورهای اسلامی است اما همه تلاش ما این است که این فتنه‌ها را در منطقه خفه کنیم.

رئیس مجلس کویت همچنین اقدامات صورت گرفته از سوی جمهوری اسلامی ایران از طریق سازمان بین المجالس اسلامی را ستود و گفت: ما هم در پارلمان کویت موضوع منع اهانت به ادیان آسمانی را تصویب و نسخه‌ای از آن را به سازمان ملل متحد ارسال کرده‌ایم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet