شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1388/11/07 09:46:00
سرویس صحن
باهنر در پاسخ به تذکر اولیا:

بررسی طرح تمدید برنامه چهارم در مجلس قطعی است

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: طرح دو فوریتی تمدید زمان اجرای برنامه چهارم توسعه قطعا در دستورکار صحن علنی مجلس قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی اکبر اولیا" در جلسه علنی روز چهارشنبه طی یک تذکر آئین نامه‌ای اظهارداشت: با توجه به اینکه لایحه برنامه پنجم توسعه با تاخیر به مجلس تقدیم شد، ما در سال آینده قطعا با یک خلا قانونی مواجه هستیم.

وی افزود: در این شرایط چاره ای جز تمدید قانون برنامه چهارم توسعه نداریم و نظر نمایندگان نیز در این خصوص با یک رای گیری استمزاجی گرفته شد.

نماینده یزد خاطر نشان کرد: با این وجود  ما دیروز پیامکی از دولت دریافت کردیم که  دولت و مجلس توافق کرده اند که طرح دوفوریتی تمدید برنامه چهارم از دستور خارج شود اما این موضوع  خلاف آئین نامه داخلی مجلس است.

"محمدرضا باهنر" در پاسخ به این تذکر اظهارداشت:به احتمال  قریب به یقین  ما سال 89 را نمی‌توانیم با قانون برنامه پنجم توسعه آغاز کنیم و بحثی که مطرح شد  فقط این بود که ما اولویت را به بررسی لایحه بودجه بدهیم که این نظر به اتفاق آرا تصویب شد.

وی افزود: در حال حاضر اکثر کمیسیون ها نمایندگانشان را برای عضویت در کمیسیون تلفیق انتخاب کرده‌اند و توزیع  لایحه بودجه نیز آغاز شده است.

باهنر خاطر نشان کرد:  ما توافق کردیم لایحه بودجه را تا حدی جلو ببریم  که متوجه شویم آیا باید تمام برنامه چهارم توسعه را تمدید کنیم یا برخی از احکام  برنامه نیازمند تمدید هستند.

نایب رئیس مجلس تاکید کرد: قطعا باید این طرح (دو فوریتی تمدید برنامه چهارم ) در دستور قرار بگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet