هدر موبایل
1388/11/07 10:26:00
سرویس بین الملل
بروجردی در تشریح دستاوردهای سفر لاریجانی به کویت عنوان کرد:

حل مشکلات توسعه روابط اقتصادی و تجاری ایران و کویت

**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اگر مشکلات موجود در روابط بانکی و تردد تجار میان ایران و کویت حل شود، شاهد سرعت همکاری‌های دو کشور در بعد تجاری و اقتصادی خواهیم بود

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علاء‌الدین بروجردی" در خصوص سفر لاریجانی به کویت در جمع خبرنگاران گفت: این سفر بنا به درخواست رییس مجلس کویت انجام گرفت و فرصت خوبی برای طرح مجموعه مسائل منطقه از جمله تحولات افغانستان و عراق بود.

وی با اشاره به دیدارهای صورت گرفته میان رییس مجلس شورای اسلامی با همتای کویتی خود و امیر و نخست‌وزیر این کشور خاطرنشان ساخت: در این سفر مواضع هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران از سوی لاریجانی تشریح شد و روسای مجالس نیز در خصوص روابط دوجانبه، همکاری‌ها و چگونگی رفع موانع موجود اقتصادی و تجاری بحث و تبادل نظر کردند.

بروجردی دیدار لاریجانی با نخست‌وزیر کویت را برای رفع موانع موجود در توسعه روابط تجاری و اقتصادی موثر دانست و گفت: نخست‌وزیر این کشور برای سرعت در صدور روادید تجاری قول مساعد داده و برای توسعه روابط تجاری ایران و کویت ابراز علاقه کرد.

بروجردی گفت: مشکلاتی در خصوص تردد تجار دو کشور وجود دارد که در این دیدارهای رییس مجلس با مقامات کویتی مقرر شد که این مسائل و مشکلات پی‌گیری شود.

وی در ادامه گفت: جویجری نماینده اهواز که در این سفر لاریجانی را همراهی می‌کند پی‌گیر برخی مشکلات و موانع تجاری در روابط تجاری ایران و کویت خواهد بود.

بروجردی تصریح کرد: در این دیدارها بر توسعه همکاری‌های بانکی تاکید شده که اگر مشکلات موجود حل شود شاهد سرعت همکاری‌ها در بعد تجاری و اقتصادی دو کشور خواهیم بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet