خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/11/07 10:22:00
سرویس صحن

فراکسیون زنان در نشست کمیسیون مقام زن در نیویورک شرکت می‌کند

**فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی برای تبیین جایگاه زن در اسلام در نشست کمیسیون مقام زن در نیویورک شرکت می کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "لاله افتخاری" سخنگوی فراکسیون زنان در جمع خبرنگاران در خصوص نشست اخیر این فراکسیون گفت: در این جلسه برنامه‌های فراکسیون برای تبیین جایگاه زن در اسلام و نیز پیشرفت های زنان ایرانی در عرصه های مختلف سیاسی اجتماعی و فرهنگی در مورد حضور موثرتر نمایندگان فراکسیون در کمیسیون مقام زن در نیویوک مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود: کمیسیون مقام زن، زیر مجموعه شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل است و این شورا در سال 1946 در قطعنامه ای تصویب کرد که یک کمیسیون موقتی در خصوص زنان تشکیل شود.

گفتنی است این کمیسیون 45 عضو دارد و این اعضا بر اساس تقسیم جغرافیایی انتخاب می شوند و هر سال نیز موضوعی را برای رایزنی و بحث در نشست سالانه اش تعیین می کند.
نماینده تهران تصریح کرد: پنجاه و چهارمین نشست این کمیسیون قرار است اسفندماه سال جاری در سازمان ملل در نیویورک برگزار می شود.
افتخاری ادامه داد: همچنین در این جلسه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره "راهبردهای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب" مورد بررسی قرار گرفت و اعضای فراکسیون بر ضرورت نظارت بر روند اجرایی شدن این مصوبه تاکید کردند و مقرر شد با توجه به مسوولیت وزارت کشور در اجرای این مصوبه سوالی از وزیر مربوطه طرح شود.
وی گفت: همچنین تصمیم گرفته شد با فراکسیون روحانیت مجلس برای رفع پاره ای مشکلات نشست‌های مشترکی را برگزار کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet